Jak vybrat venkovní rolety?


Jak vybrat venkovní rolety?

Venkovní rolety můžete vybírat z mnoha typů, druhů, barev i variant. Můžete je nechat přizpůsobit svým vlastním představám.

Venkovní rolety do okna se skládají z několika částí. Tvoří je roletový pancíř, který je tvořen spojenými hliníkovými lamelami. Pancíř je pak vedený v bočních lištách a navíjí se do schránky. Venkovní rolety lze ovládat ručně nebo elektromotorkem. Předokenní rolety jsou jedním z nejlepších a nejefektivnějších forem venkovního stínění rodinných domů a bytů.

Výhody venkovních rolet

Předokenní rolety lze využít kromě ochrany proti slunci i jako zábranu před únikem tepla skrze okenní otvory. V létě zabraňují přehřívání interiéru a v zimě fungují jako tepelná izolace. Dojde ke značné úspoře nákladů za vytápění a klimatizaci. Výhodou venkovních rolet je zvýšení bezpečnosti domu v případě, kdy roletu opatříte závěsy, které ve spojení s motorickým ovládáním zabrání nadzvednutí pancíře. Jde o překážku pro zloděje s ochranou proti vloupání. Rolety snižují hlučnost z okolí. Jsou pevné a pomáhají při zaizolování objektu zejména u hliníkových oken. Prodlouží životnost samotných oken i okenních rámů. Dřevěná a plastová okna chrání před povětrnostními vlivy i silnému slunečnímu záření. Jsou vhodné i na střešní okna.


Výběr rolet a jejich ovládání

Ovládání oken pomocí elektromotoru je možné i pomocí chytrého telefonu. Existuje i časovač, kdy se lamely samy ovládají a lze je i naprogramovat pomocí čidla v reakci na počasí. Lze je ovládat i manuálně. Pokud chcete předokenní rolety doinstalovat do oken dodatečně, zvolte si rolety k dodatečné montáži. Montáž předokenní rolety při dodatečné montáži se provádí přímo do rámu okna nebo do ostění. V případě, že stavbu plánujete nebo jste před rekonstrukcí, využijte rolety se zaomítacím kaslíkem. Hliníkovou schránku, samotný pancíř, vodící lišty i lamely můžete mít v mnoha různých barevných provedeních. Více o roletách se dozvíte zde.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..