Jak vybrat vhodnou šatní skříň do ložnice?

Jak vybrat vhodnou šatní skříň do ložnice?
Jak vybrat vhodnou šatní skříň do ložnice?

Šatní skříň je obvykle velký kus nábytku, který krom postele zabírá podstatnou část ložnice. Jak si ji ale vybrat, aby do interiéru seděla, nenaráželi jste do ní a nemuseli jste stěhovat půlku ložnice ve chvíli, kdy chcete otevřít dveře?

Stačí se držet několika jednoduchých rad a uvidíte, že výběr té správné šatní skříně nemusí být zase taková věda. Navíc pro vás máme pár tipů na skříně, které vás zaručeně neklamou.

První věc, kterou si musíte promyslet, je její velikost. Bude přes celou stěnu, nebo budete s ohledem na prostor muset zvolit menší velikost? Obecně platí, že čím větší, tím lepší, nicméně by vám měla umožňovat volný průchod a neměli byste podél ní plazit, abyste se vůbec dostali do postele.

Dále si musíte ujasnit, k čemu bude sloužit. Má mít úložný prostor i na sezónní oblečení? Budete věšet své věci spíše na ramínka, nebo je skládat do polic? Máte komodu na ponožky a prádlo, nebo by měla skříň obsahovat i zásuvky? I to rozhoduje o tom, jestli vaše šatní skříň bude pomocníkem, nebo nenáviděným kusem nábytku.

Ruku v ruce s tím jde i hloubka skříně. Věšíte-li často oblečení na ramínka, měla by být hloubka skříně minimálně 60 cm. Bojujete-li ovšem s místem, zvolte takovou, která má šatní tyč vysouvací, a ne podélně se zadní stěnou skříně. Pak si můžete zvolit hloubku cca 45 cm, což odpovídá velikosti složeného trička či košile.

Důležitá je i samotná výška skříně. Horní police pak jsou často využívány právě k ukládání sezónního, nebo ne tak často využívaného oblečení. Nezřídka se pak na horních policích schovávají vánoční ozdoby a čekají na své další využití celý rok.

Vzhledem k tomu, že budete skříň využívat denně, není od věci poohlédnout se po vnitřních organizérech. Mohou být závěsné, nebo jednoduše rozkládací a lépe vám pomohou ve skříni udržet pořádek.

Kapitolou sama o sobě jsou pak dveře. Máte-li nadbytek místa, můžete zvolit dveře s běžným otevíráním. Pokud ale naopak s místem bojujete, jsou lepší dveře posuvné. Často jsou dveře skříní osazeny zrcadly, ale pozor, je to dvojsečná zbraň. Sice zvětší opticky zvětší prostor, ale pokud nemáte možnost se v zrcadle vidět, aniž byste při tom museli stát na posteli, nejsou úplně nejlepší volbou.

A v neposlední řadě je vzhled skříně, barva, materiál a zpracování. Přeci jen, šatní skříně si pořizujeme na dlouhá léta a měli bychom si určit, zda se do pokoje barevně opravdu hodí. Proto jsme pro vás připravili několik tipů.

Máte-li trochu napjatý rozpočet, sáhněte po skříni Lesí Sonoma, která patří k levnějším, ale velmi kvalitním kouskům. Díky svému dekoru v bílé v kombinaci s přírodními barvami a osazeným zrcadlem, je více než vhodná do světlých a přírodních interiérů. Má čtyři dveře, šatní tyč a pět polic na oblečení. Její lehký a jednoduchý skandinávský design působí svěže a přesto, že má skříň rozměry 160 x 190 x 45 cm, dodá pokoji vzdušnost.

Hledáte-li šatní skříň spíše v tmavších barvách a chcete výraznější designový kousek, bude pro vás Šatní skříň TERA 4 – dveřová přesně ta pravá. Její tmavý dubový dekor, kombinovaný s černou barvou a zrcadlem uprostřed je dokonalý a skvěle zapadne do moderních a do tmavší barvy laděných ložnic. Skříň je díky svým rozměrům 225 x 214 x 58 cm vhodná i pro uskladnění objemnějšího oblečení.

Lahůdkou, kterou si ale zaslouží všechny ložnice, ve kterých není třeba šetřit místem, je MALMO 3 dveřová. Je designována v lesklé bílé a její velkorysé rozměry 270 x 214 x 64 cm vám umožní udělat si ve svém oblečení opravdu pořádek. Navíc má posuvné dveře s obrovským zrcadlem, osvětlení a tlumič dovírání, který vám zajistí, že bude její pojezdový mechanismus velmi tichý. Šatní skříň sama o sobě má tři šatní tyče a tři vnitřní části se třemi policemi. I když její rozměry nejsou zrovna malé, skříň díky svému designu pokoj prosvětlí a dodá mu lehkost.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..