Jak vybrat vzduchovku?


Jak vybrat vzduchovku?

Vzduchovka je střelná zbraň poháněná kovovými projektily. Co se principu fungování týče, ten je založen buď na základě plynu, nebo stlačený vzduch. Záleží totiž na tom, jakou variantu vzduchovky zvolíte. Používá se nejen při lovení, ale také pro zábavu. V následujících řádcích vám prozradíme, jak takovou vzduchovku vybrat, abyste neprohloupili.

Vzduchovky jako takové mají poměrně dlouhou historii, přičemž kořeny sahají až do šestnáctého století. Původně se používaly hlavně k lovu zvířat, přičemž první modely byly schopny střílet od 650 do 1 000 stop za sekundu.

Co zvážit při koupi nové vzduchovky?

Vzduchovky patří do kategorie D, což znamená, že k jejich pořízení není vyžadován zbrojní pas. Vzduchovky jsou k dostání v mnoha variantách. Odlišnosti jsou především v pohonu náboje, takže existují tyto zbraně pístové a zásobníkové. Pístové před každým vystřelením vyžadují natažení a jejich stinnou stránkou je nižší přesnost. Používají se třeba na poutích. Zatímco zásobníkové vzduchovky jsou přesnější a ještě se rozdělují dále na tři podkategorie, a to pneumatické se zásobníkem na natlakovaný vzduch, kombinované a CO2.


Výkon

Zajímat byste se měli především o celkový výkon střelné zbraně, jenž se liší podle toho, k jakému účelu má být používána. Vzduchovka pro lov má jiný výkon než vzduchovka pro střílení pro zábavu.

Cena vzduchovky

Pochopitelně velkou roli hraje cena vzduchovky, která se liší podle toho, k jakému účelu je vzduchovka určena, na jakém principu funguje a jaký je její výkon. Jestliže hledáte cenově dostupné modely, podívejte se do nabídky turecké značky Hatsan. V případě, že prahnete po vysoké kvalitě a precizním zpracování, uspokojí vás nabídka španělského výrobce Gamo. Zapomenout nesmíme ani na značky jako Crosman, Umarex, Norconia či Hammerli. Z českých končin se na výrobu vzduchovek specializuje společnost Slavia.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..