Jak vyčistit skvrny od soli na botách?


Jak vyčistit skvrny od soli na botách?
Jak vyčistit skvrny od soli na botách?

Hlavně v zimním období je posypová sůl postrachem pro všechny druhy bot, především však pro ty kožené. Jak se s takovým problémem poprat, když už k poškození bot dojde?

Prevence

Samozřejmě to nejlepší, co pro své boty můžete udělat, je dbát na to, kudy chodíte a hrozbě soli se tak úplně vyhnout. Vyhýbejte se sněhu a namrzlým plochám, které jsou v zimním období soleny. Vyhněte se také loužím rozbředlého sněhu. Když už se stane, že solí projdete, pak neprodleně boty otřete vlhkým hadříkem, abyste předešli poškození.


Jak se zbavit nevzhledných map?

Pokud se vám někdy podařilo solí projít ve svých oblíbených botách, pak jistě víte, jak nepříjemné je, když vzniknou nevzhledné bílé mapy. Nejjednodušším způsobem je vytvořit roztok octa a vody v poměru zhruba 1:1, ten byste však rozhodně neměli překročit, abyste kůži naopak ještě více neuškodili. Poté boty otřete hadříkem namočeným v octovém roztoku. Tento způsob je vcelku spolehlivý, avšak místy může tenká vrstva soli na botách stejně zůstávat. Úspěšnějším způsobem je kombinace čističe a kondicionéru, který spolehlivě odstraní všechny stopy po otravné soli a vy tak budete mít zpět své krásné boty.

Extrémní znečištění

Jestliže vaše boty znečistí opravdu silná dávka soli, pak může tento problém vést až k vystoupnutí kůže v dané oblasti, což tvoří nevzhledné řasy na botách. Nejvhodnější je tomuto problému zcela předejít a o boty dostatečně pečovat. Jestliže však k tomuto dojde, můžete zkusit vystouplou část bot zatlačit spodní stranou lžičky zpět na původní úroveň kůže. Avšak tento problém může být velmi markantní a těžko se řeší.

Sůl je velkým strašákem pro kožené boty, nejlépe tak uděláte, když se budete snažit jí vyhnout. Ne vždy je to však možné, dbejte tak alespoň na včasný zákrok proti poškození.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..