Jak vyrobit domácí vinný ocet?


Jak vyrobit domácí vinný ocet?
Jak vyrobit domácí vinný ocet?

Vinný ocet je bohatý na flavonoidy, o kterých je známo, že jsou to antioxidanty a také účinná látka proti stárnutí. Dokonce mají i preventivní účinky proti rakovině, stejně jako při různých alergiích či zánětech v těle.

Jak si takový vinný ocet vlastně vyrobit?

K výrobě vinného octa budete samozřejmě potřebovat víno, a to buď červené, nebo bílé, záleží na tom, co máte zrovna po ruce. Důležité je, aby bylo víno nesířené.


Do baňatější nádoby nalijte láhev vína (nebo víc, pokud plánujete větší dávku), hrdlo lahve zakryjte gázou, která zabrání tomu, aby do vína padaly nečistoty a hmyz, a dejte láhev na teplé a tmavé místo. Ideální teplotou pro množení octových bakterií je 24 až 28°C. Na povrchu se utvoří hmota, u které je nejdůležitější, aby se nepotopila do tekutiny pod sebou, jinak octové bakterie zahubí.

  • Pro přípravu jednoho litru octa stačí, když bude víno kvasit zhruba 5 týdnů, pokud se pustíte do většího množství, pak bude ocet kvasit 12 týdnů.

Jakmile uplyne potřebná doba kvašení, slijte ocet přes čisté plátýnko do připravených a hlavně čistých lahví, dobře uzavřete a uložte na temné a chladné místo, abyste se vyhnuli dalšímu kvašení.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..