Jak zabavit roční dítě


Jak zabavit roční dítě
Jak zabavit roční dítě

Čeká vás hlídání dítěte a nejste si jistí, co vše již zvládne roční človíček? Podívejte se na pár rad, jak vyplnit čas – a hračky rozhodně potřebovat nebudete.

Důležitá je pohoda

Než začnete vymýšlet zábavu, uvědomte si, že dítě moc dobře vnímá vaše rozpoložení. Nechte plavat obavy a nervozitu. Představte si, že jste obří motýl, jednorožec nebo bagr, a hurá za zábavou! V takovém případě nebudete potřebovat téměř žádné hračky a dokonale si to s dítětem užijete. Pokud se budete proměňovat tu ve slona, který troubí chobotem, tu v chrochtající prasátko, dítě zapomene na maminku a bude se s vámi skvěle bavit. Za váš úsměv a nadšení budete odměněni hlasitým smíchem.


Domácí práce

Že jsou děti v dnešní době líné? Ale vůbec ne. To jen dospělí je k ničemu nepustí. Pokud již dítě stojí, dopřejte mu tu radost a nechte ho naplnit pračku třeba čistými utěrkami nebo hromadou ponožek. Když mu navíc dovolíte, aby párkrát zmáčknulo tlačítka a pračka na něj zablikala, bude radostí bez sebe. Pokud dítě ještě nestojí, zábava se může konat také. Pustíme pračku a rukou ukazujeme, jak se všechno v ní točí, točí, točí. Když se u toho opět budeme radostně pitvořit ve smyslu, jak ohromná je to novinka, dítě bude nadšené.

Pro plačtivé chvíle

Dítěti rostou zuby, stýská se mu po rodičích nebo vám přijde ospalé? Pokud je chcete ještě chvíli zabavit, vezměte jej do náruče a ukažte mu, co může vidět za oknem. Je tam auto, brrm brrm? Nebo snad fouká vítr, fůůů, fůůů? Pokud je tma tmoucí nebo se tam nic zajímavého neděje, můžete si vymýšlet a předstírat, že vidíte obří vrrrrtulník či malinkou mušku. Dítě zapomene na pláč a bude přemýšlet, co že to všechno vidíte. A nakonec se bude dobře bavit s vámi. A samozřejmě, pokud všechna snaha selhala, vždy můžete využít appky v mobilu, kde budou pohádky či videa zvířat. Vyzkoušejte mantinel do postýlky cop.

Tak zahoďte obavy a vraťte se zpátky do dětských let!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..