Jak zabránit poškození firemního majetku?

Jak zabránit poškození firemního majetku?

Jako majitelé firmy rozhodně chcete, aby v jejím sídle a provozovně nedocházelo k újmě na majetku. Často se může jednat o neopatrné, byť neúmyslné jednání ze strany zaměstnanců, leckdy pak majetek úmyslně ničí cizí osoby, jež vniknou na firemní pozemek. Existují pomůcky a prvky, díky nimž zajistíte větší bezpečnost na pracovišti. Zároveň díky nim ochráníte majetek před poškozením.

Ochranné prvky do garáží i dalších míst firmy

Typickým příkladem, kde dochází k poničení majetku, jsou prostory garáží. Pokud vaši zaměstnanci denně využívají třeba podzemní garáž v sídle firmy, roste riziko, že svou neopatrnou jízdou poničí stěny, sloupky a další vybavení. V tom případě se skvěle hodí ochrana zdí, respektive ochrana stěn. Může jít o plastové pásy a polepy, které se umístí přímo na nejvíce zatěžované a rizikové stěny. Obvykle mají i reflexní barvy tak, aby byly dobře viditelné. Řidičům, kteří se pak pohybují v garáži, tato reflexní barva pomůže v orientaci. Podobně působí kupříkladu bezpečnostní zábrany na silnicích a ulicích při dopravních rekonstrukcích, objížďkách apod.

Dále lze použít i mnohé další ochranné prvky, díky nimž se nejen prostory garáže dají ochránit před poničením. V akutních případech se hodí speciální mobilní bariéra, již lze snadno rozmístit během několika málo minut. Po uplynutí doby jejího nezbytného použití ji jednoduše složíte a přesunete do skladu, případně na jiné vhodné místo.

Další nástroje pro zajištění bezpečnosti

Firemní majetek je rovněž vhodné chránit i moderními prvky. Zejména se jedná o bezpečnostní kamery, jež dokážou zachytit případnou trestnou činnost či pohyb cizích osob v areálu firmy, ale zároveň slouží i jako preventivní opatření. Ve větších podnicích je pak na místě uvažovat i o zajištění služeb bezpečnostní firmy, která bude během provozu dohlížet na pořádek a klid.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..