Jak začít s e-shopem na míru

Jak začít s e-shopem na míru
Jak začít s e-shopem na míru


E-shop na míru je řešením pro ty, kteří to s provozem vlastního internetového obchodu myslí skutečně vážně. Co to znamená a kdy vám stačí krabicové řešení nebo open source?

Kdy e-shop na míru má smysl

Na počátku je potřeba si vytvořit realistický podnikatelský záměr. Chcete si svůj první e-shop vyzkoušet a ponechat ho ve formě přivýdělku k mateřské nebo ke stávajícímu zaměstnání? Předpokládáte, že jeho rozsah nepřekročí pár desítek položek? Nejspíš vám open source řešení bude stačit.

E-shop na zakázku má smysl tam, kde plánuje obchodník tisíce různých produktů. Máte ambice se probojovat mezi špičku na trhu? Za takových okolností má tvorba e-shopu na míru svůj smysl. Systém s takovým množstvím záznamů totiž nebude vůbec jednoduchý.

Jak začít s e-shopem na míru

Konkrétní příklady využití

Kvalitní práce programátora a celého týmu dalších lidí i pravidelná technická podpora přitom samozřejmě nebude zdarma. Připravte si rozpočet v řádu stovek tisíc korun. Je jasné, že pro drobného podnikatele je taková částka prakticky nedostupná.

E-shopové řešení na míru tak má smysl tam, kde je předpoklad, že si na sebe tento systém vydělá, například tam, kde se má internetový obchod stát doplňkem ke stávajícím prodejním kanálům.

E-shop bude odpovídat vašim potřebám z hlediska poskytovaných funkcí, ale maximální přizpůsobení nabídne i navenek. Odlišení od konkurence může být přitom velmi důležitým faktorem, který vás s vaším podnikáním dostane mezi ty nejlepší.

E-shop na míru má svůj význam také tehdy, když se podnikatel odlišuje už jen tím, co nabízí. Pro specifické a originální produkty a služby nemusí být univerzální krabicové řešení dostačující.

Jak začít s e-shopem na míru

Podobné je to se segmentem, který se prezentuje jako prémiový, úzce profilovaný, výjimečný. V takovém případě je zcela na místě podtrhnout výsledné působení na zákazníka také specificky řešeným e-shopem.

Úskalí tvorby e-shopu na míru

Jak již bylo naznačeno v předchozích odstavcích, nelze očekávat, že e-shop na míru zvládne vytvořit programátor ve spolupráci s grafikem. Na odladění platformy se bude podílet celý tým lidí včetně projektového manažera, co říct bude mít v dané situaci i produktový manažer, SEO konzultant nebo odborník na internetový marketing.

To vše klade samozřejmě vysoké nároky na spolehlivost všech zúčastněných. Proto je na místě si vybrat ověřenou dodavatelskou firmu. A krom finančních prostředků budete muset také celému projektu věnovat i čas. Podmínkou k tomu, aby e-shop začal vydělávat, je to, aby byl vůbec spuštěn. Což může u e-shopu na míru trvat i několik měsíců. Majitel musí tím pádem předem počítat s tím, že ještě nevydělává, už ho ale čekají vysoké vstupní investice.

Mnohdy tak může být rozumnější volbou tzv. krabicové řešení neboli pronajatý e-shop, tedy jakási už vytvořená univerzální platforma. Ta je k dispozici okamžitě, je již odladěná a celková suma za pronájem začíná už na desítkách korun za měsíc, ve kterých je započítán v podstatě kompletní servis.

Autor: Zoner inShop – profesionální e-shopové řešení v krabici i na míru

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.