Jak zařídit koupelnu moderně i prakticky?

Jak zařídit koupelnu moderně i prakticky?
Jak zařídit koupelnu moderně i prakticky?

K moderní domácnosti bezpochyby patří i moderní koupelna. Ta by měla splňovat nároky nejen na design, ale i na praktičnost a ekologii. Co by v ní nemělo v žádném případě chybět?

Světlo zvětší prostor

Zrcadlo paří k základnímu vybavení všech koupelen. Čistíme si před ním zuby, líčíme se, holíme se nebo jen kontrolujeme svůj vzhled, navíc odráží světlo a opticky zvětšuje prostor. Do moderních koupelen se hodí především podsvícená LED zrcadla, která promění celý ráz koupelny díky svému designu a praktičnosti.

Moderní koupelna si žádá promyšlené osvětlení, které nenechá ve stínu ani jeden jediný kout. K tomu se nejlépe hodí LED bodové osvětlení, které je navíc přisazené těstě ke stropu a nesnižuje tak opticky strop.

Moderní koupelny jsou vzdušné

Ve všech prostorech se člověk cítí lépe, pokud jsou dostatečně vzdušné a otevřené. Pokud jste teprve ve fázi plánování koupelny, volte závěsný nábytek a sanitu, které prostor opticky zvětší. Má to i svou praktickou stránku – pod takovým vybavením se daleko lépe vytírá podlaha.

K celkové vzdušnosti prostoru přispěje tzv. Walk-in sprchový kout. Jedná se v podstatě o obdélník vyznačený na podlaze, který je od zbylého prostoru oddělený skleněnou zástěnou s otvorem místo dveří. Jeho výhodou je, že dokáže skvěle splynout se zbytkem koupelny, a moderní, nadčasový vzhled.

Praktičnost a elegance

Čím větší obklady a dlažby zvolíte, tím lépe a moderněji bude koupelna vypadat. Lépe na nich vyniknou vzory a vy si ušetříte námahu při uklízení, jelikož velké obklady znamenají menší spáry.

Ačkoliv synonymem modernosti často bývá minimalismus, v případě koupelny to nemusí tak úplně platit. Pochopitelně nejde o zaplnění prostoru zbytečnými dekoracemi, avšak čisté, promyšleně poskládané ručníky, pár svíček na vaně, zelená vlhkomilná rostlina a perfektně sladěné dávkovače mýdla a stojany na kartáčky dodají místnosti útulný, zabydlený ráz.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..