Jak zasadit jarní cibulky?


Jak zasadit jarní cibulky?
Jak zasadit jarní cibulky?

O tom, jaké cibulky nám připomenou, že se blíží jaro, jsme si už psali, ale pojďme si teď rozebrat, jak je správně zasadit a čím je možné je doplnit.

Když si budete vybírat cibule k sázení, vždy si je nejdřív důkladně prohlédněte, aby nebyly jakkoliv poškozené. Důležité je, aby byly pevné na omak, neměly na sobě skvrny a také nesmí mít porušenou slupku. Všímejte si také případných škůdců či plísní, které by se na nich mohly vyskytovat.


Jak sázet?

  1. Připravte si nádobu či nádoby, do kterých budete chtít sázet. Lepší jsou ty bez otvoru na dně, aby se zemina nevyplavovala ven, ale pokud máte s otvorem, stačí ho zakrýt kouskem střepu z keramiky nebo kusem novin ve více vrstvách. Na výběr je spousta druhů nádob, maceškám bude třeba slušet bílý květináč, mix tulipánů s hyacinty zase vynikne v plechovém kyblíčku světlejší barvy, modřenci a kosatci budou vypadat hezky v dřevěném truhlíku. Pokud chcete nasadit několik druhů dohromady, pak si pořiďte velký květináč, kam se jich vejde hodně.
  1. Podle velikosti cibule zvolte také hloubku sázení. V praxi to znamená, že velká cibule potřebuje velkou hloubku. Proto si vždy promyslete, co vše budete sázet do jedné nádoby. Vznikne Vám tím několik vrstev zeminy s různými cibulkami. Hlavní je, aby si navzájem nestínily, proto velké dávejte vždy do středu květináče a menší kolem nich.
  1. Nad každou cibulí dávejte dvakrát až třikrát vyšší vrstvu zeminy, než je velikost té cibulky. Sázíte-li jeden druh cibulek, můžete je dát blíž k sobě, výsledný efekt bude perfektní. Jakmile máte hotovo, postavte květináč na co nejchladnější místo, na které bude zároveň dopadat co nejvíce světla.

Pokud si pořídíte tzv. rychlené cibule, které se předpěstovávají právě pro účely domácího sázení. Na rozdíl od těch klasických vykvetou zhruba o 2 týdny dřív.  

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..