Jak zjistit prodejní cenu vašeho vozidla? Možností je spousta

Jak zjistit prodejní cenu vašeho vozidla? Možností je spousta
Jak zjistit prodejní cenu vašeho vozidla? Možností je spousta

Když se rozhodnete prodat své auto, pak je vždy důležité znát jeho cenovou hodnotu. A to ať už prodáváte přímo nebo se jedná o výkup vozidel. Možností, jak to udělat je více. Můžete se spolehnout na svůj vlastní úsudek, nebo to svěřit odborníkům. Zde ale počítejte s tím, že zaplatíte určitou částku za posouzení hodnoty vašeho vozidla.

Průzkum podle inzerátů

Možná máte vůz, který se prodává na autobazarech. Sledujte inzeráty s těmi vozidly, která mají obdobné parametry, jako má váš vůz. Takto můžete získat přibližnou hodnotu svého vozu. Ne vždy ale narazíte na vůz, který má obdobné parametry, jako ten váš. Pak může být problém stanovit cenu. Rozdíly mohou být ve výbavě vozu, v najetých kilometrech, stáří a podobně. Je toho spousta.


Ocenění v autobazaru

Ať už se rozhodnete prodat své auto do autobazaru nebo ne, jedná se o skvělou možnost, jak zjistit jeho hodnotu. Skutečnou hodnotu vozu vám ale autobazar nesdělí. Řekne vám částku, za kterou je ochoten vůz odkoupit. Vy se pak můžete rozhodnout prodat, nebo si svůj vůz vzít zpátky. Cena, kterou vám autobazar řekne, je samozřejmě nižší, než je hodnota vozidla. Rozhodnete-li se tedy pro přímý prodej, můžete požadovat o 20 až 30 % více.

Soudní znalec

Tato možnost se využívá obvykle pouze v případech soudních sporů. Za práci soudního znalce budete muset zaplatit. Částka se pohybuje v tisícikorunách. Navíc to může být zdlouhavé. Při běžném prodeji vozu je tato možnost zbytečná.

Aplikace

Existují speciální aplikace, do kterých vložíte základní parametry vozu. Jako výsledek vám vyjede cena vozu. Takto si můžete nechat zjistit cenu vozu zdarma, avšak jen na omezený počet případů. Pokud budete prodávat více vozů, bude třeba koupit si placenou verzi programu. I to je ale levnější možnost, než soudní znalec. Zajímavostí je, že ocenění bývá poměrně přesné.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..