Jak zlepšit držení těla?

Jak zlepšit držení těla?

Jak zlepšit držení těla?

Jak jistě víte, páteř dostává spolu s našimi klouby zabrat každý den v podstatě neustále, proto je důležité, abyste nejen udržovali svou fyzičku, ale také posilovali páteř. Nemusíte se mučit, kdo ví kolik hodin, stačí i několik minut každý den a Vaše tělo bude opět ve formě.

Co pomáhá?

  • Začněte tím, že budete ramena držet stažená dozadu a bradu nechte rovně. Snažte se v této pozici vydržet několik minut vždy jednou denně.
  • Choďte se vzpřímenou hlavou, nejen, že bude působit sebejistě, ale budete se tak i cítit, díky tomu bude lepší i Vaše nálada.
  • Protahování celého těla

Ztuhlá a bolavá ramena, v nichž je navíc ještě tlak? Pak máte problémy se ztuhlým krkem, v takovém případě chce cvičení hodně velkou trpělivost, protože s takto špatným držením těla žijete již delší dobu a nezlepší se to ze dne na den.


Důležité je rozlišovat, zda Vás záda bolí tím, že jsou vyčerpané svaly, nebo je to z celkové únavy po cvičení.

Jak dlouho cvičit?

Délka cvičení přesně určit nejde, počítejte však s tím, že několik týdnů tomu budete muset věnovat, aby se vše vrátilo do normálu a držení těla bylo správné. Nebude to jednoduché, ale výsledek bude více než uspokojivý. U každého je to individuální, někomu stačí 3 – 4 týdny, někdo musí cvičit 8 týdnů, jiný ještě déle.

  • Pokud se budete věnovat sportování, může to rovněž mít velký vliv na to, jak své tělo držíte, protože sport spolu s cvičením jsou pro zdraví Vaší páteře velmi důležité a nezbytné.
  • Existuje řada jedinců, kteří se narodí s vadou chodidel, což má za následek nevhodné držení těla, nemusí však zoufat, i to se dá vylepšit díky cvičení.

To hlavní, na co je třeba si dát pozor, je hlava, protože správná poloha hlavy je základ. Jak zjistíte, že máte hlavu ve vyhovující poloze?

  • Je to jednoduché, prostě se jen dívejte přímo před sebe a srovnejte ramena, to je vše.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.