Jak zlepšovat paměť?


Jak zlepšovat paměť?
Jak zlepšovat paměť?

Stejnou péči, kterou věnujete pleti a tělu, potřebuje také vaše paměť. Pravidelný trénink, vhodná strava a dostatek péče může značně pomoci předcházet případným problémům s pamětí. Pojďme se společně podívat na možnosti, které mohou v péči o paměť pomoci.

Čtěte každý den

Věnujte denně jednu hodinu čtení. Nezáleží na tom, jestli budete číst román, detektivku, články na internetových portálech nebo jen krátké povídky. Hlavní je, že se musíte soustředit na jednu činnost, aniž by vás cokoliv rušilo.

  • Dobré je, když si k tomu uvaříte bylinkový čaj s medem a najdete si pohodlné místo v blízkosti stolní lampy nebo u okna. Ideální je věnovat četbě 30 minut dopoledne a dalších třicet minut v podvečer.

Luštění a hlavolamy

Křížovky, sudoku, kvízy a různé hlavolamy, to vše skvěle trénuje mozek a také paměť. Stačí i jedna křížovka za den, a nejen, že podpoříte správné fungování mozku, ale také si procvičíte vlastní rukopis. Dokonce když něco nevíte a zeptáte se lidí ve svém okolí i to je počítáno jako trénování paměti.

Soutěže

Televizní soutěže jsou nejen zpestřením dne, ale zároveň možností jak si pročistit hlavu a procvičit svou paměť. Možná se vám některé otázky budou zdát těžké, ale i tak si s nimi nakonec poradíte. Vedle těchto soutěží, můžete hrát s partnerem, kamarády či rodinou. Dobré je třeba pexeso či stará hra jméno – město – zvíře – rostlina – věc.


Správné jídlo

Stravování má na naše zdraví velký vliv, včetně našeho mozku. Jídelníček by měl být pestrý a bohatý na potraviny, které mají blahodárný účinek na celé tělo. Konzumujte ryby a luštěniny (čočka, hrách, fazole atd.), neboť mozek potřebuje bílkoviny a právě v luštěninách je ho opravdu dostatek. Dále je vhodné zařadit ořechy a také zeleninu, zejména špenát, listové saláty či brambory mají na zlepšení mysli skvělý vliv. Zapomínat by se nemělo ani na droždí.

Bylinkové čaje

Pozitivní vliv bylinek snad ani není třeba příliš rozebírat. Bylinkové čaje zlepšují paměť a pomáhají s prokrvením mozku.

  • Smíchejte 1 hrst meduňky lékařské, 1 hrst oddenku puškvorce a 1 hrst zeměžluče lékařské. Do hrnku dejte 2 lžíce směsi, zalijte vroucí vodou a 10 minut louhujte. Sceďte, přidejte med a vždy 1 šálek za den pijte po dobu tří týdnů. Pak si dejte týden přestávku a můžete začít znovu. Kdo nechce med, může ochutit třtinovým cukrem či agávovým sirupem.

Gingko biloba

Tento strom je bohatý na živiny, které pozitivně ovlivňují naše zdraví. Prokázány byly zejména účinky na paměť a schopnost soustředění. V lékárně můžete pořídit řadu doplňku stravy, kde je gingko biloba obsažená. Pomůžete nejen své paměti, ale také můžete udržet hladinu cholesterolu v optimální výši. Gingko biloba je doporučována při depresích a úzkostech, protože dokáže zvednout náladu. O vhodném přípravku se poraďte se svým lékařem nebo si nechte poradit přímo v lékárně.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..