Jak zvládnout úklid domácnosti za hodinu?


Jak zvládnout úklid domácnosti za hodinu?
Jak zvládnout úklid domácnosti za hodinu?

Zavolala vám tchyně či známá, že se k vám chystají na návštěvu a u vás doma to vypadá, jako kdyby tam padl granát? Zkuste pár tipů, díky kterým můžete mít uklizeno během hodinky a ještě se stačíte vhodně upravit, aniž byste museli šílet a dělat vše najednou. Jak na to?

Rychlý plán

Začněte tím, že si nejdříve rozvrhnete, čím začnete a jak budete postupovat dál. Nejlepší je začít těmi místnostmi, které jsou většinou na úklid nejvíce náročné, což je kuchyň a koupelna. Jak budete mít tyhle dvě místnosti hotové, udělejte ty zbývající. Jako poslední si nechte toaletu.

Vynechejte detaily

Tlačí vás čas? Pak zapomeňte na úklid do detailů, jako je srovnávání knížek, alb s fotkami, účtenek a podobně. Prostě to shrňte třeba do šuplíku, aby byl uklizený povrch a zabývejte se tím až později. Hlavně, když bude plocha uklizená a otřená.


Čistící a úklidové prostředky

Neběhejte stále do koupelny či kamkoliv, kde máte tyto prostředky uložené, pro další věci, ale připravte si vše ještě před úklidem na jedno místo, třeba na kuchyňskou linku nebo do kbelíku, prostě ať máte po ruce vše, co při úklidu použijete, saponát, utěrku, hadr, košťátko atd.

Pracovní rytmus

Pusťte si pokud možno rychlejší hudbu a při ní vám úklid půjde jedna radost. Zapomeňte na ploužáky, při nich budete uklízet ještě za dvě hodiny. Při nějaké svižnější písni popadněte pytel na odpad, proběhněte celý byt a vyhoďte vše, co nepotřebujete, hned to odneste do popelnice (kontejneru), než si to zase rozmyslíte a vrátíte tam, kde to bylo.

Směr úklidu

Držte se toho, že stejně jako se něco omývá shora dolů, stejné je to i s úklidem, takže začněte od začátku místnosti, což je od okna a postupujte ke dveřím. Až budete mít vše uklizené (prach, věci atd.) tak se pusťte do vyluxování všech místností, popřípadě do vytírání, tam kde nemáte koberce.

Jestli se nechcete zdržovat s nádobím, dejte ho do myčky, pokud myčku nemáte, budete ho muset rychle umýt nebo zapojte ostatní členy rodiny, ať také pomůžou.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..