Jaká je cena pelet a na kolik přijde topení peletami?

Jaká je cena pelet a na kolik přijde topení peletami?
Jaká je cena pelet a na kolik přijde topení peletami?

Topení peletami je pro každého, kdo chce pohodlné automatické vytápění s nízkými náklady bez práce. A které je současně moderní a ekologické.

Možností vytápění je mnoho. O tom, které je nejlevnější či nejekologičtější, se vedou dohady a vždy záleží na celé řadě okolností do tohoto hodnocení vstupujících. Jestli máte třeba bydlení na daný typ předpřipravené (zavedený plyn, zdali máte rozvody apod.).

Topení peletami

Pokud chcete topit ekologicky, dopřát si třeba romantický pohled do plamenů ohně v topeništi, ale současně topit bez práce a automaticky, řešením je topení peletami. Pelety jsou malé válečky obvykle z dřevěných pilin, které díky svému tvaru dokážou hořet pomalu ve speciálním topeništi a snadno se sypou do zásobníků. Díky těm pak lze vytápění peletami zautomatizovat bez nutnosti častého přikládání.

Peletový kotel vs. peletová kamna

Možnosti, jak topit peletami, máme dvě. Buď v rámci rozvedeného ústředního topení za pomoci peletového kotle. K němu lze připojit skutečně velký zásobník, který dokáže zajistit hoření i po delší čas bez nutnosti přikládání. Další možností pak jsou lokální peletová kamna. I ty je možné někdy napojit na rozvody. Mají rovněž zásobník, avšak menší, obvykle na 24 hodin. Tato kamna však mohou vypadat velice efektně a umožňují romantický pohled na hořící plameny.

Pelety – bezpracné a levné

Cena pelet je výhodná. Běžný rodinný dům lze vytápět od 20 000 do 35 000 Kč podle toho, jak je zateplený. Pelety se však rozhodně nevyplatí nakupovat v hobby marketech. Výhodné je nakoupit pelety najednou na celou sezónu. Firma Optimtop nabízí dobré ceny pelet s dopravou zdarma po celé republice. Nabízí je tradičně pytlované.

U topení peletami nešetříte jen peníze, ale i svůj čas. Na rozdíl od dřeva, nemusíte topivo pracně chystat. Odpadají náklady na váš čas, ale i na elektřinu. Dřevo je navíc nutné dva až čtyři roky sušit. Což jsou další náklady zejména v případě, že nemáte vhodné prostory pro jeho suché skladování a musíte si je vybudovat.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.