Jaká kosmetika se dá vyrobit z okurky?


Jaká kosmetika se dá vyrobit z okurky?
Jaká kosmetika se dá vyrobit z okurky?

O tom, že má okurka léčivé účinky není pochyb. Kromě toho má naprosto blahodárný vliv na pokožku. Pečuje o ní, čistí ji, hojí, zklidní záněty a pomůže zmírnit případné otoky. Jakou kosmetiku si můžete vyrobit?

Okurkové tonikum

Budete potřebovat 1 středně velkou salátovou okurku, kterou musíte odšťavnit. Voda, kterou z ní získáte, se pak použije jako tonikum, které osvěží.

Čistící maska

Středně velkou okurku je potřeba nastrouhat, pak jí dáte do misky, přidáte kysanou smetanu, pečlivě promícháte a výslednou směs použijete k čistění obličeje, ale také na krk a dekolt. Vynikající účinky má zejména u jedinců s mastnou pletí.


Účinná maska proti vráskám

Připravte si 1 bílek, ze kterého ušleháte tuhý sníh. Okurku nastrouhejte najemno, a pokud je dost vodnatá, sceďte jí, aby se zbavila přebytečné vody a přidejte ji do hotového sněhu, stačí jen 2 lžíce víc ne. Promíchejte a naneste hotovou masku na obličej. Nechte působit po dobu 20 minut a poté důkladně omyjte vlažnou vodou.

Obklad proti unaveným očím

V tomto případě není příprava nijak složitá, protože stačí vzít čerstvou salátovou okurku a odkrojit z ní 2 kolečka, která si přiložíte na oči. Okurka působí v podstatě okamžitě, neboť během pár minut se vám znatelně uleví.

Snadno se tak zbavíte nehezkých a často velmi nepříjemných otoků. Okurkové plátky pomohou také na zarudlé a podrážděné oči. Dobré je, když okurku ještě předtím, než ji dáte na oči, necháte krátce vychladit.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..