Jaká pravidla dodržovat při komunikaci s partnerem?


Jaká pravidla dodržovat při komunikaci s partnerem?
Jaká pravidla dodržovat při komunikaci s partnerem?

Obecně platí, že každý člověk je jiný, někdo je tichý, jiný temperamentní, jedni mluví tiše, jiní hulákají jako na lesy, způsoby i návyky jsou u každého jiné. Všichni se od sebe navzájem lišíme, avšak existuje několik pravidel, která by měl při komunikaci, používat každý, pokaždé a v jakékoliv situaci.

Jaká pravidla to jsou?

  1. To nejdůležitější je, naučit se udržet své emoce na uzdě, vyvarovat se zbytečných emočních výlevů a poddávat se svému emociálnímu rozpoložení.
  1. Vyhýbejte se křiku a přehnaným výčitkám. Mluvte v klidu, polohlasem, nesnažte se druhého překřičet, nevyčítejte mu všechno možné i nemožné.
  1. Nepovyšujte se a nemějte stále navrch. Pamatujte si, že jste si oba rovni a ani jeden nemá proti tomu druhému v ničem navrch.
  1. Ať už mezi sebou máte jakékoliv problémy či nejasnosti, vždy myslete na to, že se musíte navzájem respektovat a mít jeden druhého v úctě.
  1. Nikdy nesmíte ponižovat sebe ani svého partnera, snažte se navzájem přijímat takoví, jací jste.
  1. Vždy se snažte všechny vaše problémy vyřešit ihned a nezakopávat je jen tak pod postel s tím, že teď není pravý čas něco řešit.
  1. Mluvte o všem co se mezi vámi i kolem vás tady a teď děje, žádné otálení.
  1. Jakmile vám něco opravdu velmi vadí, snažte se to vyřešit hned a nečekejte, že s tím vyrukujete třeba za měsíc.
  1. Jestli něčemu nerozumíte, nesnažte se dělat zbytečně chytráka a normálně se na cokoliv zeptejte. Předejdete tím řadě nepříjemností.
  1. Uvědomte si, že tak, jak budete vy mluvit s partnerem, bude on mluvit s vámi. Proto s ním vždy mluvte takovým tónem, jakým chcete, aby vám oplácel.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..