Jaké babské rady fungují na akné?


Jaké babské rady fungují na akné?
Jaké babské rady fungují na akné?

Akné je problém, který nemusí trápit jen člověka v pubertě, klidně se může vyskytnout i ve vyšším věku, a to jak u žen, tak u mužů. Na trhu můžete najít nepřeberné množství různých zaručených kosmetických přípravků, které sice někomu pomůžou, ale jiným mohou vyvolat i alergickou reakci. Není proto na škodu, když zkusíte některé osvědčené rady, které fungovaly už za časů našich babiček a ty na ně dodnes nedají dopustit. Co může pomoci?

Používejte tuhé mýdlo

V dnešní době je sice moderní používat tekutá mýdla a sprchové gely, ale pokud trpíte na akné, zkuste to s obyčejným tuhým mýdlem. Za vznik akné může nadměrná produkce kožního mazu. Právě mýdlo pomáhá se snižováním její tvorby. Umyjte si pleť ráno a večer mýdlem, opláchněte a osušte jemným ručníkem. Uvidíte tu změnu.

Pravidelný sex

To vás možná překvapí, ale i babičky vědí, že pravidelný sex může vaši pleť výrazně zlepšit, neboť pomáhá regulovat hladinu pohlavních hormonů a zároveň s tím i zlepšuje stav pleti s akné.

Čerstvá rajčata

Říká se, že na akné zabírají rajčata. Samozřejmě musí být kvalitní a chemicky neošetřená. Stačí prý buď konzumovat celé plody, nebo si čerstvou šťávou z rajčat potírat obličej. Musíte však dávat pozor, aby se vám šťáva nedostala do očí (podobně funguje i šťáva z citronu nebo cibule).


Česnek

Nebudete sice nijak zvlášť vonět, ale vzhledem k tomu, že je česnek přírodní antibiotikum, které má zároveň antiseptické účinky, je to pro pleť s akné skvělý pomocník.

Acylpyrin

Tento lék známe asi všichni, až na to, že v tomto případě jej nebudete polykat, ale rozdrtíte vždy 1 tabletu acylpyrinu, smícháte s trochou vody, nanesete na obličej a necháte působit 20 až 25 minut. Potom důkladně omyjete a je to.

Čaj z kopřivy

Kopřiva dokáže čistit krev, což je velmi užitečné i na zlepšení stavu pokožky. Nejlepší je čaj z čerstvých kopřiv, ale samozřejmě můžete použít i sušené. Uvařený čaj pijte dvakrát až třikrát za den. Pijte ho pravidelně každý den po dobu 14 dnů.

Čemu se vyhýbat?

Mléko

Přestože se říká, že mléko pomáhá ke krásné pleti, u některých jedinců může naopak pitím mléka docházet ke zhoršení stavu pleti a tím i k většímu výskytu akné. Jestliže máte s akné problém, pokuste se to aspoň několik dní vydržet bez mléka.

Mastná jídla

Na akné nejvíce trpí mastná pleť, která je více náchylná. Někteří odborníci tvrdí, že produkci kožního mazu může ještě zvýšit konzumace mastných jídel, proto se snaže po tu dobu, kdy vás akné trápí mastným pokrmům vyhýbat.

 
1.52Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..