Jaké babské rady fungují na kocovinu?


Jaké babské rady fungují na kocovinu?
Jaké babské rady fungují na kocovinu?

Oslava s přáteli, firemní večírek či prohýřená noc jen tak, to občas potká každého z nás, stejně jako kocovina, která se ohlásí hned druhý den po probuzení. Na kocovinu existuje spousta zaručených vyprošťováků, jež nás mohou postavit na nohy, ale můžete zkusit i něco šetrnějšího z rad našich babiček. Co pomáhá?

Ledové mléko

Možná se vám při představě, že se máte napít mléka, otočí žaludek, neboť ne každý je schopen ho do sebe dostat, ale je skvělé na neutralizaci překyseleného žaludku. Podobným způsobem funguje i smetanová zmrzlina (vyhněte se ovocné, kvůli kyselosti). Zkuste také mléčný koktejl – do mixéru nalijte mléko, přidejte banán a 2 lžíce medu, rozmixujte a vypijte. Tělo získá ztracenou energii a zároveň mu doplníte draslík.


Citron a voda

Předtím, než půjdete spát, si hned po oslavě dejte velkou sklenici čisté vody, do které vymačkáte půlku citronu. Tím doplníte vitamin C, který tělo díky alkoholu postrádá a nakopnete trávicí systém. Čistou vodu byste měli průběžně pít i v té době, kdy své tělo proléváte alkoholem.

Bylinkové čaje

Jestliže jste prohýřili celou noc, pak se vám s největší pravděpodobností nevyhne nevolnost, na kterou skvěle pomáhá zázvor.

  • Nastrouhejte asi dva až tři centimetry čerstvého zázvoru, dejte do hrnku a zalijte vroucí vodou. Nechte louhovat a poté popíjejte celé dopoledne.

Rozhozené zažívání může zklidnit také mátový čaj, játra a žlučník, jež dostávají zabrat nejvíc, zase uklidní řebříčkový čaj.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..