Jaké bylinky a koření pomohou na zažívací potíže?


Jaké bylinky a koření pomohou na zažívací potíže?
Jaké bylinky a koření pomohou na zažívací potíže?

Zažívací potíže často potrápí každého z nás a bývá pravidlem, že se rády vrací zpět i několikrát za sebou. Jestliže příčinou těchto potíží není zánět nebo nějaká vážnější nemoc, můžete zkusit bylinnou léčbu s přispěním některých druhů koření.

Ostatně tento způsob bývá ve většině případů nejúčinnější. Různé čaje a přípravky mohou zažívání utišit a problémy zcela eliminovat. Výhodou je, že na rozdíl od léků jsou nepříznivé vedlejší účinky minimální.

Léčivé oleje

Jestli trpíváte na potíže s nadýmáním a střevními kolikami, bude pro vás být spásou Kmínový olej. Stačí trochu nanést na ruku, vmasírovat do kůže v okolí pupíku, zakrýt malým ručníkem, položit na něj ohřívací lahev (ne vařící, stačí jen mírně teplá). Kdo nemá láhev, klidně může nahřát huňatější ručník v mikrovlnné troubě, případně si pořídit zahřívací polštářek.

V případě, že se vám nepodaří sehnat kmínový olej, dá se nahradit meduňkovým. K velkým pozitivům oleje, který se získává z černého kmínu, je obsah důležitých živin, je jich více než 100 druhů. Pro silnější účinek kmínového oleje, lze ještě přidat anýzový či fenyklový čaj.


Vhodné čaje

K nejvhodnějším čajům, jež uleví při nevolnostech a žaludečních potížích, patří již od nepaměti heřmánkový, ale vynikající je i měsíčkový. Ten se hodí obzvlášť ve chvíli, kdy se ohlásí potíže se slinivkou.

Na zklidnění žaludku pomáhá i čaj z lékořice, ovšem na ten si musí dávat pozor lidé s vysokým krevním tlakem, pro které není vhodný.

Úleva při průjmu a zácpě

Možná vás to překvapí, ale pokud se u vás často opakují průjmy či zácpa, je hotovým pokladem šlem, který připravíte z lněných semínek.

Jak na přípravu lněného šlemu?

  • Do malého kastrůlku nasypte 3 lžíce lněných semínek
  • Zalijte 500 ml vody a nechte přes noc namočené.
  • Ráno krátce povařte, sceďte a v průběhu celého dne pijte po malých doušcích.

Na zmírnění průjmu podobně jako lněná semínka pomáhá také Mochna nátržník, ze které jednoduše připravíte čaj.

Jak připravit čaj z Mochny nátržníku?

  • K přípravě potřebujete 1 lžičku drceného sušeného kořene, který zalijete 250 ml vody, necháte přejít varem, odstavíte a poté dáte na 15 minut odstát.
  • Každý den vypijte 1 až dva šálky čaje z Mochny.

Tip: Jestliže nemáte rádi čaj, zkuste třeba 100 % borůvkovou šťávu, ta má také téměř zázračné účinky.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..