Jaké bylinky pomáhají při menopauze?


Jaké bylinky pomáhají při menopauze?
Jaké bylinky pomáhají při menopauze?

Projevy, které každou ženu při menopauze provázejí, bývají značně nepříjemné a dokážou otrávit a často i ztížit život.

Projevy

 • poruchy spánku (nespavost)
 • podrážděnost
 • návaly horka
 • pocení
 • snížené libido

Nejlepší cestou, jak se příznaků zbavit nebo je potlačit, je návštěva gynekologa, který Vám předepíše potřebné léky. Existuje však spousta žen, které nejsou velkými fanynkami léků a chemie, které mohou obsahovat, a daleko raději sáhne po přírodním způsobu léčby, což jsou právě bylinky.


Druhy bylinek

 1. Kozlík lékařský – v lékárně seženete extrakt z kozlíku, který účinkuje nejlépe. Zklidní nervy, zmírňuje bolesti hlavy, podráždění i nespavost.
 2. Šalvěj lékařská – do hrnku nasypte 2 polévkové lžíce a zalijte vroucí vodou, aby se šalvěj spařila (zhruba 250 – 300 ml). Nechte louhovat 15 minut. Pijte vlažné průběžně po celý den. Říká se tomu také odvar babského ucha. Je účinný na návaly horka a pocení. Pozitivní výsledky zaznamenáte v průběhu 14 dní, co začnete šalvěj pít.
 3. Bylinné směsi – ty jsou k dostání v běžných lékárnách či bylinkářstvích. Například Dr. Popov vyrábí, mimo jiných úžasných produktů, čaj Klimak Tea, který je přímo určen na příznaky menopauzy a jejich zmírňování. Na internetu si takových směsí najdete spoustu, ať už hotové či takové, které si sami smícháte podle seznamu ingrediencí.
 4. Ploštičník hroznatý – potlačuje pocení, funguje na návaly horka, působí na lepší paměť i spánek. Pomáhá snížit komplikace s pohlavním a močovým ústrojím. Velice pozitivně působí na nehty, pokožku a vlasy.
 5. Třezalka – skvělá na změny nálad, různé deprese, podrážděnost, úzkostné stavy a paniku. Jen je důležité při jejím užívání dávat si pozor na přímém slunci, aby se Vaše pokožka nespálila, neboť díky obsaženému hypericinu jste na sluneční paprsky citlivější a náchylnější k spálení.
 6. Chmel – umí zklidnit Váš menstruační cyklus, odbourává nervozitu.
 7. Meduňka – skvělá pomoc při nervových poruchách, problémech se spánkem (poruchou spánku), zejména při nespavosti. Účinná také proti křečím ze stresu.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..