Jaké bylinky se hodí do kuchyně?

Jaké bylinky se hodí do kuchyně?

Jaké bylinky se hodí do kuchyně?

Klasické bylinky jsme si už rozebírali, dnes si představíme několik méně známých nebo by se spíš dalo říci, často opomíjených.

Šalvěj

Je pro ni typické ostré aroma. Použití je vhodné zejména na tučnější maso, ale jinak se hodí v podstatě k jakémukoliv masu. Skvěle ochutí také polévky. Nejlépe se doplňuje bok po boku s tymiánem.

Kerblík

Chutná podobně jako petržel a anýz, vyniká jemnou chutí. Hodí se zejména do bylinkových másel, na vejce, do měkkých sýrů, ale hlavně do receptů z brambor.


Pískavice

Dalším názvem je řecké maso. Výtečná přísada do různých marinád, ale také do pravého kari. Před použitím se musí semena pískavice upražit, aby se o něco zmírnila až příliš výrazná a ostrá kořeněná chuť.

Černý kmín

Díky trochu nahořklé, ale přesto pikantní chuti je vhodnou náhradou za pepř. Výborný je k jehněčímu masu. Často se používá jako posyp na pečivo.

Citronová tráva

Využít se dá celá rostlina, která je charakteristická vůní citronu s lehkým zázvorovým nádechem. V čerstvé formě se hodí do salátu, k dostání se je také v sušené a práškové podobě. Tráva je typická přísada thajské kuchyně. Ještě lepší chutě se dosáhne ve spojení s kokosovým mlékem.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.