Jaké bylinky vám pomohou zlepšit spánek?

Jaké bylinky vám pomohou zlepšit spánek?

Jaké bylinky vám pomohou zlepšit spánek?

Každého někdy trápí problémy s usínáním či kvalitou spánku. Někdy to může být vlivem stresu a nátlaku. Vyzkoušejte proto bylinky, které vám uleví.

Meduňka pro klidný spánek

Tato příjemně aromatická bylinka je často využívána pro léčbu nespavosti, úzkosti, bolesti hlavy i žaludeční nevolnosti. Pomáhá proti stresu, uvolňuje napětí a navozuje lepší náladu. Obecně se dá říci, že tato kouzelná rostlina uklidňuje celý organismus a poskytuje tak lepší spánek. Klasickým podáním je meduňkový čaj, další možností je také konzumace čerstvých lístků. Netradiční, ale účinné je meduňkové víno, vyzkoušet můžete také karmelitánské kapky.

Jaké bylinky vám pomohou zlepšit spánek?

Přírodní antidepresivum

Jestliže vás v poslední době trápí psychické potíže, zaměřte se na bylinky, které vám od takového stresu pomůžou. Vyzkoušejte třezalku tečkovanou, ta je pro svou schopnost bojovat s úzkostmi a depresemi známá. Pozitivně působí také na nervový systém. Konzumovat ji můžete ve formě tablet nebo jako čaj. Určitě ji najdete také v různých bylinných směsích. Třezalku by však neměly užívat malé děti, těhotné a kojící ženy. Není vhodné ji kombinovat s hormonální antikoncepcí a antidepresivy.

Pro příjemnější usínání

Skvělými bylinkami, které vám pomohou se špatným spánkem, jsou také mateřídouška a levandule. Mateřídouška navozuje celkovou pohodu a lepší náladu, proto díky těmto zklidňujícím účinkům zajistí i lepší spánek. Mateřídouškový čaj je oblíbený také v boji proti nachlazení. Levandule se díky své aromatičnosti tako často využívá. Snadno provoní místnost, a tak zaručí uvolnění napětí, odstraní stres a neklid. Levandulový olej v koupeli je příjemným relaxem a navodí dobrou náladu.


Bylinky jsou velmi zázračnými rostlinami, dejte jim proto prostor při řešení vašeho problému. Mají široké využití, a tak určitě najdete ty své oblíbené.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..