Jaké houby mají léčivé účinky?


Jaké houby mají léčivé účinky?
Jaké houby mají léčivé účinky?

Houby mají své nezaměnitelné místo na jídelníčku každého z nás. Ať už v podobě smaženice, obalované, v omáčce či jako součást různých salátů. Obecně platí, že ten kdo jí léčivé houby, neví co je to nemoc. Pokud patříte k těm jedincům, kteří mají tu smůlu, že chytnou kdejaký bacil a jsou hned unavení, pak neváhejte a vyzkoušejte některou z léčivých hub, které vám zde představíme.

Hericium erinaceus

Korálovec ježatý patří mezi účinné houby, které jsou oblíbenou surovinou v gastronomii, neboť se řadí mezi lahůdky. Má vynikající protizánětlivé účinky v oblasti zažívacího ústrojí a také trávicího traktu. Snadno vás zbaví nejen žaludečních potíží, ale poradí si i s vředy dvanáctníku. Dokáže velmi pozitivně stimulovat nervovou soustavu, zlepšuje paměť a soustředění.


Coprinus comatus

Hnojník obecný obsahuje 20 druhů aminokyseliny, je bohatý na bílkoviny, vitaminy a řadu minerálních látek. Má vynikající výsledky při snižování hladiny cukru v krvi, příznivě ovlivňuje krevní tlak a také reguluje hladinu cholesterolu.

Lesklokorká lesklá

Reishi je považována za královnu mezi houbami, zejména díky obsahu látek, který je více než pestrý. Je vyhledávaným podpůrným prostředkem při léčbě rakoviny, zároveň zmírňuje následky chemoterapie. Účinně pomáhá organismu nabrat síly po větším psychickém i fyzickém vyčerpání. Patří k houbám, které mají největší účinnost proti jakékoli únavě.

Houževnatec jedlý

U nás je známá zejména jako shiitake, ale říká se jí také houba nesmrtelnosti. Je velkou zásobárnou proteinů, zinku a draslíku. Vynikající je zejména na posílení obranyschopnosti, k čemuž přispívá obsah lentinanu, což je látka, která dokáže likvidovat bakteriální, virové, plísňové i parazitární infekční onemocnění. Díky eritadeninu pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi, zároveň má antitrombotické účinky.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..