Jaké koření pomáhá s hubnutím?

Jaké koření pomáhá s hubnutím?

Jaké koření pomáhá s hubnutím?

Chystáte se držet dietu? Pak si nejdříve sestavte dietní jídelníček, na který nezapomeňte zařadit také koření, které Vám s hubnutím pomůže. Existuje totiž několik druhů, které mají skvělé účinky při dietě a podporují shazování přebytečných kil, některá dokonce umí zastavit přibírání. Pokud chcete opravdu shodit, určitě si tato koření přidejte do seznamu ingrediencí a ochuťte s nimi svá jídla (samozřejmě jen ta, kam se hodí, nemusíte si je hned sypat třeba do jogurtu).

Chilli koření

Papričky obsahují alkaloid kapsaicin, díky kterému mají svou charakteristickou pálivou chuť. Podle odborníků je možné vydat až dvakrát tolik energie, právě díky konzumaci chilli papriček a přítomnosti kapsaicinu v těle. Pálivá jídla podporují trávení a zrychlí Váš metabolismus, neboť dokážou způsobit oxidaci Vašich tukových tkání. Navíc chilli je samo o sobě známe tím, že urychluje hubnutí.

Koriandr

Říká se o něm, že má dokonce afrodiziakální účinky, vedle toho je skvělý na podpoření tvorby šťáv v žaludku, podporuje trávení a hubnutí, ale zároveň také působí pozitivně na hladinu cholesterolu v krvi. Nejlépe se hodí k pokrmům z ryb.


Kari koření

Charakteristické koření, které je nejrozšířenější na jihovýchodě Asie a zejména v Indii. V posledních letech si našlo cestu i do našich kuchyní a používá se teď stále častěji. Obsahuje celkem 35 druhů bylinek (koření). Typickým znakem je jeho sytá žlutá barva, kterou získává díky přítomnosti kurkumy. Je to právě kurkuma, která dělá z kari koření na hubnutí, neboť skvěle bojuje s obezitou, proto se kari užívá i při procesu hubnutí a při dietách různého druhu. Kari navíc podporuje přímé spalování tuků v zásobárnách, ale zejména je jedním z koření, které dokáže zastavit další přibírání. Malá špetka do každého jídla Vám zaručí, že buď nepřiberete vůbec, nebo jen opravdové minimum.

Skořice

Přítomnost chalkonového polymeru dokáže urychlit metabolismus cukrů, proto je skořice naprosto výjimečná a pro hubnutí skvělá. Podle kanadských vědců dosahuje nejlepších účinku ve spojení s medem. Chcete-li trochu shodit, dávejte si každé ráno před snídaní a večer před spaním hrneček skořicového odvaru s medem (Do hrnku dáte 1 lžičku mleté skořice a 2 lžičky medu, zalijete 250 ml vroucí vody a vlažné vypijete). Skořice zaručuje snížení hmotnosti i u opravdu obézních lidí, a stačí k tomu pouhý 1 g skořice denně, maximální denní doporučená dávka je přitom 4 g, tu nepřekračujte. Je důležité, abyste s pitím odvaru vydrželi, co nejdéle to půjde, a užívali ho skutečně pravidelně, protože jedině to dokáže zaručit, že Vaše hmotnost se bude snižovat a v těle se nebudou usazovat škodlivé tuky.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.