Jaké potraviny pomáhají proti bolesti hlavy?


Jaké potraviny pomáhají proti bolesti hlavy?
Jaké potraviny pomáhají proti bolesti hlavy?

Bolest vás může zaskočit v podstatě kdykoliv, často však můžete místo léků vyzkoušet některé potraviny, vitaminy či bylinky, jež si s bolestí hlavy i migrénou dokážou poradit. Pokud vše funguje tak, jak má, bolest ustoupí.

Co může pomoci?

Máta

Je známá svými protizánětlivými účinky a schopností tlumit bolest.

Ginkgo biloba

Jinan dvoulaločný je schopen účinně podporovat krevní oběh v mozku.

Petržel

Pomáhá snižovat krevní tlak, zároveň má velmi příznivý vliv na cévní systém, díky tomu dokáže snížit riziko vzniku migrény.

Ananas

Vyniká silnými antioxidačními účinky a také pomáhá s ochranou cév.

Med

Je bohatý na vitaminy, minerály a antioxidanty. Využívá se jako prevence migrény, k čemuž stačí 1 vrchovatá lžička medu každý den.


Zázvor

Léčivé účinky má čerstvý i sušený, za což vděčí látce gingerol, která je schopna zastavit či utlumit bolest hlavy již u začínajícího záchvatu.

Pohanka

Je přímo nadupaná rutinem, který má velmi silné antioxidační účinky.

Konopná medicína

Ať už konopný olej či konopná semínka, obojí obsahuje vitamin C a vitaminy skupiny B, zároveň také omega – 3 mastné kyseliny. Díky těmto látkám se snižuje produkce prostaglandinů, což jsou hlavní spouštěče bolesti hlavy.

Káva, citron a hřebíček

Káva se doporučuje hned na začátku, když záchvat migrény začne, neboť spolu s hřebíčkem a citronem umí její nástup značně ztlumit. To vše díky vitaminu C, který má protizánětlivé účinky a je obsažen v citronu. Pomáhá také eugenol v hřebíčku, který rovněž umí ztlumit zánět.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..