Jaké potraviny pomáhají proti jarní únavě?

Jaké potraviny pomáhají proti jarní únavě?

Jaké potraviny pomáhají proti jarní únavě?

Máte pocit, že jste zcela vyčerpaní, bez síly a tím i bez energie? Pak neváhejte a zamyslete se nad svou stravou. Správný jídelníček Vás dokáže energií přímo nadupat a jarní únava nebude mít šanci.

Zdravá snídaně

Skvělým bojovníkem proti únavě jsou ovesné vločky, kterými byste svůj den měli vždy odstartovat, neboť uvolňují energii postupně. Vedle toho jsou ovesné vločky skvělým zdrojem vlákniny, což je dobré na prevenci proti zácpě a také vylepší Vaše trávení.

Z vloček lze připravit ovesnou kaši, různé pomazánky, ale také je můžete použít k zahušťování. Skvělé jsou třeba do karbanátků.

Brokolice

Je jednou ze superpotravin, jež jsou účinnými antioxidanty, které podporují obranyschopnost organismu. Brokolice je bohatá na draslík. Pomáhá s odvodňováním organismu a snižováním krevního tlaku. Je také jednou z potravin, které by měly pomáhat jako prevence před rakovinou.


Mandle

Jejich pravidelnou konzumací můžete posílit svůj nervový systém. Skvěle pomáhá proti stresu, úzkosti i únavě. Důležitý je obsah hořčíku, který pomáhá zlepšit srdeční činnost. 10 mandlí každý den, 2 měsíce v kuse k tomu bohatě postačí. Odstraňují také poruchy psychiky a neurózy. Pokud máme hořčíku málo, projeví se to bolestí hlavy a křečemi.

Čočka

Má velmi nízký obsah tuku i kalorií, za to je nadupaná železem, proto je vhodná při chudokrevnosti či po ztrátě krve. Obsahuje také spoustu vápníku, draslíku, karotenu a vitaminů skupiny B. Neméně důležitý je i obsažený zinek, jež dohlíží na naši imunitu i produkci hormonů. Udržuje pevné nervy a výkonnost mozku.

Semena

Potřebnou energii může dodat častější konzumace sezamových a slunečnicových semínek , zároveň nebudete mít takovou chuť na sladkosti. Pomáhají na deprese i proti únavě. Vedle únavy jsou vhodná i na nervozitu a nespavost. Jsou lehce stravitelná, čímž mají příznivý vliv na hladinu cholesterolu v krvi. Prospívají též krevnímu oběhu, na deprese i na posílení imunity.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.