Jaké potraviny prospívají kloubům?


Jaké potraviny prospívají kloubům?
Jaké potraviny prospívají kloubům?

O své pohybové ústrojí se musíte starat bez ohledu na to, jestli jste aktivním sportovcem nebo ne. Dokonce i rekreační sportování dokáže prospět, a to v každém věku. Pohyb kloubům prospívá, o tom není žádných pochyb, avšak jen to nestačí. Zejména u kloubů platí všeho s mírou, proto si je musíte hýčkat a chovat je jako v bavlnce, aby Vám co nejdéle sloužily.

Co prospívá nejlépe?

 • Rychlejší chůze
 • Jízda na kole
 • Plavání
 • Kloubní výživa
 • Pestrá a zdravá strava
 • Pitný režim

Pokud se rozhodnete dopřát své kostře kloubní výživu, určitě to nebude žádná chyba, naopak, dopřejte tělu kolagen a minerální látky. Kosti i chrupavky navíc uvítají i správný jídelníček.

Co konzumovat?

 • Celozrnné pečivo
 • Zeleninu
 • Ovoce

Co se týká ovoce, výborný je třeba banán, který je bohatý na železo, hořčík, draslík a další, tmavé hroznové víno je dobré díky obsahu vitaminů C a B, ale také látek, jež usnadňují správné kolování krve po těle. Nezapomínejte však, že spousta druhů ovoce obsahuje velké množství cukru, takže se snažte o konzumaci v rozumné míře.


Nezapomínejte samozřejmě ani na dostatečný přísun tekutin (pitný režim), ideální je vypít 2 – 3 litry denně.

Správné cvičení

Pokud jste milovníky fitness, pak se pokuste o kombinaci několika druhů cvičení, neboť opakování stejných cviků dokola způsobí kloubům větší zátěž. Cvičení má být rozmanité a účelné. Během posilování je nezbytné správné provádění cviků, zároveň je důležité každý den doplňovat dostatečné množství minerálních látek.

 • Minerální látky můžete doplňovat pomocí speciálních přípravků, které jsou určené pro aktivní sportovce, kteří svůj pohybový aparát namáhají neustále, nebo pro seniory, u nichž už je většinou kloubní aparát značně opotřebovaný.

Vhodné doplňky

Doplňků je celá řada, určitě nebudete litovat, když sáhnete po takovém, který tělu dodá hydrolyzovaný kolagen Q-Premium, jehož součástí je hydroxyprolin, který nejvíce podporuje tvorbu kolagenu v těle.

 • Vámi zvolený doplněk stravy by měl obsahovat také vitamin C, který pomáhá formovat kolagen, navíc také posiluje obranyschopnost organismu.

Největší výhodou těchto doplňků stravy je, že pokud dodržíte správné dávkování, které najdete na příbalovém letáku nebo u některých přímo na obalu, dostanete do těla vždy jen to množství živin, které tělo pro každý den potřebuje, což třeba při příjmu v běžné stravě nepoznáte, takže nikdy nevíte přesně, kolik látek jste vlastně do těla za ten den přijali.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..