Jaké regálové systémy ideálně volit podle velikosti skladu?

Jaké regálové systémy ideálně volit podle velikosti skladu?
Jaké regálové systémy ideálně volit podle velikosti skladu?

Pokud jste už někdy měli na starost skladové zásoby některého z kamenných či internetových obchodů, tak moc dobře víte, v jakou divočinu se může vmžiku oka proměnit jinak hezky upravený sklad. Většinou je to dáno hlavně tím, že není dostatek prostoru k tomu, aby bylo zachované třídění nových kousků přicházejících do zásob.

Podle velikosti vašeho podnikání i prostorů byste tak vždycky měli volit jasnou volbu v jednom z těch nejdůležitějších rozhodnutí. Tím je velikost a struktura skladových regálů, které se používají. Ty nejznámější druhy vám přitom představíme právě dnes.

Základní policové regály

Dá se říct, že zcela základní policové regály nejsou konkrétně záležitostí přímo do skladů, ale většinou se používají na obchodech. Výhodou je, že jsou plně polohovatelné a nabízejí tak velkou spoustu variabilních poloh. Nevýhodou ale je to, že jsou většinou poměrně dost malé na využití ve větším skladě. Hlavně ale nejsou robustní a odolné, jako celá řada specializovanějších druhů regálů. Proto by ani nebylo bezpečné s nimi nakládat vysokozdvižným vozíkem.

Konzolové regály pomohou především ve stavebninách

Konzolové regály jsou specifické tím, že nemají „průřez“ v klasickém obdélníkovém tvaru jako bychom mohli být zvyklí, ale zcela naopak mají průřez písmene L. jedná se o poměrně dost jednoduché regálové systémy, které slouží k uchovávání dlouhých předmětů o menším průřezu. Asi tím nejideálnějším využitím je tak pro ně pochopitelně stavitelství, kde mohou tyto regálové systémy plně využít svůj potenciál. Díky specifické konstrukci sice nemají tak moc široké využití, ale zase na druhou stranu tvoří ideální variantu pro uložení kulatiny a jsou prostorově úsporné.

Dynamické skladovací systémy pro náročné

Pokud se na vašem skladě ocitají desítky a stovky tisíc položek s neustálým obnovováním a změnami, tak je pro vás rozhodně adekvátní investovat do mnohem složitějších řešení. Jedním z nich je dynamický regálový systém. Specifikací je to, že se jedná víceméně o soustavu velkokapacitních regálů, které ale lze vzájemně kombinovat, propojovat a rozšiřovat tak, aby dokázal systém dynamicky plnit potřeby využití prostoru i rozdělení jednotlivých sektorů. Díky tomu jsou dynamické regálové systémy velice oblíbené a vyhledávané zároveň.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..