Jaké relaxační koupele Vás uvolní?


Jaké relaxační koupele Vás uvolní?
Jaké relaxační koupele Vás uvolní?

Sychravé počasí je dobrým důvodem, proč si připravit povzbuzující relaxační koupel. Oproti sprchování má tu výhodu, že můžeme do napuštěné vany přidat esenciální olej, který nám pomůže uvolnit mysl a tělo.

Relaxační koupele jsou dobré jako náhražka za prášky na spaní neboť si ve vodě odpočinete a bude se vám lépe usínat. Jakou koupel připravit?

Povzbuďte mysl

V tomto případě neexistuje nic lepšího, než kombinace citronu s rozmarýnem, které jsou pro povzbuzení naprosto ideální. Jakmile si napustíte vanu, přidejte do ní 10 kapek citronového a 10 kapek rozmarýnového esenciálního oleje, vlezte si do vany a relaxujte nejméně 20 minut. Pokud vám vystydne voda, klidně trochu teplé přilijte.


Suchá pokožka

Jestliže máte velmi suchou pokožku, pak jistě víte, že časté sprchování či koupání jí příliš neprospívá. Když jí však připravíte vhodnou vodní lázeň, prokážete jí tím velkou službu. Začněte tím, že se osprchujete, pak napustíte vanu vlažnější vodou, přidáte trochu růžového oleje a zůstanete ve vodě po dobu 20 minut. Rozhodně se vyhněte horké vodě, a i kdyby voda vystydla, teplou nepřilívejte.

Pro hlubší spánek

Při problémech s usínáním se osvědčila levandule, ale naprosto totožné účinky má také mandarinka. Stačí, když napustíte vanu plnou vody, přidáte jednu rozkrájenou mandarinku i se slupkou, několik kapek levandulového vonného oleje a naložíte se do vany alespoň na 15 minut. Uvidíte, že jakmile si pak lehnete, dostaví se během pár minut hluboký a spokojený spánek.

Odpočinková koupel

Není nic lepšího po náročném dni, než si dopřát dlouhou relaxační koupel. V misce smíchejte 10 kapek bergamotu a 10 kapek levandulového oleje, poté nalijte do vany napuštěné horkou vodou (teplota vody musí odpovídat tomu co vydržíte). Pak už jen stačí vlézt do vany a být v ní tak dlouho, jak se vám bude chtít. Uvidíte, že se budete cítit lépe a odpočatě.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..