Jaké součástky, symboly a nástroje najdete v CAD programech?

Jaké součástky, symboly a nástroje najdete v CAD programech?

Program na technické kreslení si vybíráme převážně podle toho, co obsahuje. Hledáme součástky, symboly a nástroje, které potřebujeme ve svém odvětví pro vypracování daného projektu.

Podíváme se na CAD programy a jejich vybavení v rámci základních verzí i nástaveb.

Základní CAD program

2D CAD program pro přesné rýsování GstarCAD Standard představuje jednu z nejrozsáhlejších funkcionalit pro univerzální technické kreslení. Pokud hledáte alternativu za AutoCAD LT, toto je správný kandidát. No, na rozdíl od něho ale podporuje také rozšíření o profesní nadstavbové aplikace a moduly.

Široké spektrum typů čar, šrafů, kótovacích stylů či výkresových šablon vám umožní vytvořit odborný výkres na základě norem.

Rozšírený CAD program

Pokud hledáte program na technické kreslení rozšířený o další funkce i s možností 3D verze, zvolte GstarCAD Professional. Je cenově dostupnou alternativou za ,,velký”” AutoCAD. Obsahuje úplnou funkcionalitu základní verze GstarCAD Standard, rozšířenou o další funkce, jako Lupa na práci s velkými, hustě pokreslenými, výkresy či Dynamické bloky, díky kterým už nemusíte neustále kontrolovat příkazový řádek.


Navíc se ale liší ve 3D, doplněný o základní 3D modelování a objemové funkce (sčítání, odčítání, průnik), import a export modelů z jiných 3D CAD/CAM programů, generování 2D řezů a pohledů z 3D modelů pro rychlejší dokončení 2D dokumentace, nástroje na úpravu 3D objemových těles, STL export pro 3D tiskárny.

Specializované součástky, symboly a nástroje pro nástavby CAD

  1. Pro architekty: knihovna otvorů, oken, dveří, nábytku, zařízení, kuchyňských spotřebičů, topografických symbolů, knihovna BOZP a požárních bezpečnostních symbolů, nástroje jako vícevrstvé stěny, architektonické kótování, rychlé vytváření popisů, možnost navrhnutí havarijních únikových plánů a tras.
  1. Pro strojaře a mechaniky: šrouby,matice, pružiny, ložiska, ocelové profily, roury, svářecí symboly, symboly pro pneumatiku a hydrauliku.
  2. Pro odvětví HVAC & Piping: symboly pro vytápění, ventilaci, klimatizaci, symboly zdravotní a požární bezpečnostní techniky, sanita, funkce navrhování plánů a diagramů, izometrické pohledy.
  3. Pro elektro a instalaci: knihovna několika tisíc symbolů pro elektrické a průmyslové instalace, telekomunikační, bezpečnostní a anténní instalace, svítidla, rozvaděče, funkce jako automatické číslování elektrických obvodů a editor diagramu.

Doplňkové knihovny

Pokud potřebujete větší knihovnu, je k dispozici také doplňková knihovna CP – Symbols Suite. Obsahuje více jak 500-tisíc CAD prvků s normalizovanýma součástkama, značkama a symboly pro profese architektura, strojírenství, elektro, TZB (plyn, voda, sanita, vzduchotechnika), pro DWG/DXF kompatibilní CAD. Výhodou je, že v sadě s vybraným souvisejícím programem na technické kreslení je o 50 procent levnější.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..