Jaké výhody mají silikonové formy?


Jaké výhody mají silikonové formy?
Jaké výhody mají silikonové formy?

Silikonové formy a formičky jsou již dlouhou dobu oblíbenými praktickými pomocníky v našich domácnostech, respektive v kuchyních. Mají celou řadu pozitivních vlastností, které rozhodně stojí za uváženou a ve většině případů hrají rozhodující roli při nákupu těchto forem.

Výhody forem

K jejich hlavní a zcela určitě zásadní výhodě patří to, že je nemusíme vymazávat, dokonce do nich ani nemusíme dávat papír ne pečení. Stačí jen dovnitř nalít těsto a dát péct. Moučník se nepřilepí a po upečení jde snadno vyklopit.

Všechny tyto formy jsou elastické a nezabírají moc místa, neboť se dají různě deformovat, aby se Vám vešly, kam potřebujete a po vyndání se zase vrátí do původního tvaru.

Jak je používat?

Formy můžeme používat nejen k pečení, ale také k zamrazování potravin. Když máme zbytek nějakého koláče, který lze mrazit, tak ho prostě stačí dát do sáčku i s formou a strčit do mrazáku. Teplota, při které se můžou formy používat, se pohybuje mezi -60°C do 230°C. Důležité je, abyste je před prvním použitím důkladně umyli a pak vymastili, nejlépe rostlinným olejem. Poté už se vymazávat nemusí, jen do nich dáte těsto.


Údržba

Nezapomeňte vždy po každém použití formy důkladně omýt a osušit. Jedině tak zajistíte, že si zachovají hladký a hlavně nepřilnavý povrch. Nepoužívejte na ně drátěnku ani hrubší stranu houbičky, vždy jen jemnou houbičku či hadr. Nebo můžete formu nechat odmočit s trochou přípravku na nádobí a poté důkladně opláchnout za pomocí čisté vody a Vašich rukou. Teoreticky se mohou formy dávat i do myčky, ale nesmíte použít příliš silné či agresivní chemické mycí prostředky.

Výběr formy

Na výběr je mnoho variant, máme tu malé formy, jako jsou třeba bábovičky či formičky na muffiny a košíčky. Pak větší jako bábovky, srnčí hřbety, srdíčka atd. No a pak tu máme silikonové formy velikosti plechu, které se používají při pečení vánočního cukroví na pracny, rohlíčky a podobně. V silikonových formách můžete péct prakticky cokoliv. Hodí se při výrobě želé, na čokoládovou pěnu, na dorty, bábovky, slané i sladké koláče a spoustu dalších dobrot.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..