Jaké zelené potraviny prospívají našemu zdraví?


Jaké zelené potraviny prospívají našemu zdraví?
Jaké zelené potraviny prospívají našemu zdraví?

Zelených potravin existuje celá řada, jsou mezi nimi však dvě, kterým se říká superpotraviny, obsahující velké množství vitaminů a živin, jež jsou 100% přírodní, na rozdíl od některých vitaminových pilulek. Jedná se o mladý ječmen a v poslední době hodně zmiňovanou sladkovodní řasu chlorellu.

Mladý ječmen

Co obsahuje

  • Vitaminy skupiny B
  • Vitaminy C a E
  • Minerály
  • Stopové prvky
  • Mastné kyseliny
  • Enzymy
  • Bílkoviny
  • Sacharidy (zdravé)

Ječmen se vyznačuje velkým obsahem chlorofylu (což je rostlinné barvivo, jež umožňuje fotosyntézu), který je prospěšný na žaludek, zejména při léčbě vředových onemocnění, pomáhá také ke zlepšení funkce střev a k celkové detoxikaci organismu.


Když se rozhodnete shodit nějaké to kilo nebo jen chcete zpestřit svůj jídelníček něčím zdravějším, pak rozhodně sáhněte po zeleném ječmenu, jenž je pro to ideální, neboť je bohatý na živiny. Je také zásobárnou enzymu, který má schopnost zpomalovat proces stárnutí.

Konzumace ječmene je snadná. Vzhledem k tomu, že se dá koupit ve formě prášku, stačí ho jen rozpustit ve vlažné vodě a je to. Dávkování je většinou jedna lžička (což jsou zhruba 2 g), třikrát denně.

Chlorella

Oproti ječmenu, se prodává většinou v tabletkách. Přesto je obsah každé takové tablety naprosto přírodní.

Svým vzhledem nám sice trošku připomíná brčál, ale i tak je pro naše zdraví cenným pomocníkem. Stejně jako ječmen je přírodní a naprosto nepřekonatelnou čističkou našeho organismu.

Co obsahuje?

Každá z těchto dvou potravin je pro Vás skvělá, ale když je budete používat obě najednou, organismus Vám za to poděkuje, neboť bude nadupaný novou energii a čistý jako píšťalička.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..