Jaký cukr použít při pečení?


Jaký cukr použít při pečení?
Jaký cukr použít při pečení?

Podobně jako je důležitá kvalitní mouka a obsah lepku v ní, je nutné přemýšlet i o tom jaký použijete cukr, aby mělo těsto tu správnou křehkost. Každé těsto potřebuje jiný druh cukru. My se tentokrát podíváme na krupicový a moučkový cukr.

Krupicový cukr

Tento druh se nejvíce používá při přípravě třených těst. Drobnější krystalky se postarají o to, že bude těsto pěkně napěněné. Výhodou krupicového cukru je i jeho schopnost pomoci tuku, aby se v těstě dobře rozetřel a rovnoměrně zapracoval. Je vhodný také do piškotových těst zejména při přípravě sněhu s bílku. Když se dobře rozšlehá, rozpustí se a pěná bude pevná. Své místo má také u kynutého těsta, kde spolu s droždím napomáhá kvasinkám, aby se kvásek povedl a těsto správně vykynulo, díky tomu se s ním pak bude lépe pracovat.


Moučkový cukr

Zcela nepostradatelný je při přípravě vánočního cukroví, neboť svou konzistencí je k tomu přímo předurčen. Nejčastěji ho přidáváme do lineckého těsta. Na jeden kilogram mouky se většinou dává zhruba 250 g cukru moučka. Není dobré dávat víc, protože těsto se pak během pečení zbytečně roztéká. Vedle těsta je cukr skvělý pro zdobení různých dezertů, koláčků, závinů a podobně. V obchodech lze moučkový cukr sehnat i v praktickém mlýnku.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..