Jaký druh barev zvolit na přírodní scenérie? Poradíme vám ty nejlepší!

Jaký druh barev zvolit na přírodní scenérie? Poradíme vám ty nejlepší!
Jaký druh barev zvolit na přírodní scenérie? Poradíme vám ty nejlepší!

Snad každý, kdo někdy začal s malováním obrazů na klasická plátna, si prošel prvními obrazy v podobě přírodních scenérií. Přírodní scenérie doslova vybízejí k tomu, aby si na nich člověk vyzkoušel svoje dovednosti a v lecčem se zároveň i zlepšil.

Často ale umělci v prvopočátku zjistí, že ačkoliv mají svoji oblíbenou metodu nebo druh barev, tak se ne vždy vyplatí používat je na všechny scenérie. Dnes se podíváme na to, kde se nejvíce uplatní jednotlivé druhy populárních barev při kresbě obrazů.

 Dokonalá hladina díky olejovým barvám

Olejové barvy jsou opravdu výjimečné a zároveň je s nimi poměrně dost obtížná práce. Možná i proto je spousta lidí do začátku nedoporučuje, protože je velice jednoduché s nimi udělat zásadní chybu. Na druhou stranu vlastnosti olejových barev jsou nejdokonalejší možností, jak propojit různé odstíny a barvy do neuvěřitelně dynamického celku, který se vám bude zaručené líbit. Proto jsou olejové barvy vhodné na efekty vodní hladiny, zvláště v případě, kdy se v ní odráží okolí.

Akvarely a obloha jdou ruku v ruce

Akvarelové barvy by se daly popsat jako jakési pomezí právě mezi barvami olejovými a například temperovými. Stále se jedná o druh barev, který je založený na vodní bázi, a tudíž se velice dobře míchá, ale ne už tak moc dobře, jako u olejových. Jedním z nejlepších použití pro akvarelové barvy na vašich scenériích budou rozhodně detaily oblohy. Tady se akvarely cítí doslova jako na domácí půdě a nabídnou vám bezkonkurenční efekty s příjemným zpracováním barev.

Temperové barvy a pestré scenérie

Pokud se ale chcete dostat k pestrobarevným scenériím, typicky tedy hlavně podzimním motivům, tak pro vás budou nejdokonalejší variantou temperové barvy. Ačkoliv se s temperami setkáváme poměrně brzo ve školním věku, tak se nenechte zmást jejich jednoduchostí. Existují malíři a umělci, kteří se práci s nimi věnují celý život. A světe div se, stále se mají co učit! Temperové barvy jsou zkrátka jednou z nejlepších možností. A to také díky tomu, že do začátku zvládne první krůčky i úplný nováček, zatím co zkušený malíř s temperami doslova kouzlí.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..