Jaký je rozdíl mezi ESG a VSG bezpečnostními skly?


Jaký je rozdíl mezi ESG a VSG bezpečnostními skly?

Podle statistik se ve 40 % případů vloupání lupiči dostanou do domu skrze okna či jiné prosklené plochy. Obrovské riziko představují především starší okna, protože jsou tvořena klasickým sklem, které se dá snadno rozbít. Pokud zvolíte bezpečnostní sklo, nejenže ochráníte interiér před nezvanými hosty, ale také v případě rozbití zamezíte zranění. Stejně tak má bezpečnostní sklo oproti klasickému vyšší tepelnou odolnost.

Bezpečnostní sklo tvoří buď jedna, nebo dvě skleněné tabule izolačního trojskla. Záleží na tom, jakou ochranu požadujete. Pokud vám postačí ochrana jen z jedné strany, tedy buď zevnitř (kvůli riziku poranění), nebo zvenčí (kvůli vloupání), vystačíte si s první variantou. Jestliže však upřednostňujete ochranu z obou stran, tedy jak z interiéru, tak exteriéru, sáhněte po dvou skleněných tabulích izolačního trojskla. Současný trh nabízí několik typů bezpečnostních skel, přičemž v následujících řádcích vám prozradíme rozdíl mezi ESG a VSG bezpečnostními skly.


Bezpečnostní sklo ESG

Pod zkratkou ESG se skrývá tvrzené bezpečnostní sklo, často označované i jako kalené sklo. Jeho výroba probíhá zahřátím skleněné desky na vysokou teplotu, která se pohybuje nad hranicí 600 °C, a následným rychlým ochlazením. Zmíněným procesem se upraví rozložení napětí uvnitř i na povrchu skleněné desky. Tvrzené bezpečnostní sklo ESG se chlubí vyšší pevností, perfektní odolností vůči nárazu i vůči prudkým změnám teplot.

Samozřejmě se může stát, že se sklo pod extrémním nátlakem nakonec rozbije. Pokud k takové situaci dojde, nemusíte se bát, že byste se vy nebo vaše ratolesti zranily, protože sklo se rozbije na malinké kousky s tupými hranami.

Bezpečnostní sklo VSG

Druhou možností je vrstvené bezpečnostní sklo, jehož výroba probíhá spojením dvou či více skleněných tabulí za pomoci několika vrstev PVB fólie. Uvedená fólie je zárukou bezpečnosti, neboť je vysoce pevná, odolná, elastická a přilnavá.

Jakmile se sklo rozbije, nikdy se neobjeví střepy, neboť se přichytí k fólii, tudíž není ohroženo zdraví členů domácnosti. Přes fólii se nedostanou ani lupiči. Bezpečnostní sklo VSG nachází uplatnění nejen v rodinných domech, ale také například v bankách, protože dané sklo je odolné vůči střelbě a výbuchu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..