Jaký typ bazénu zvolit na zahradu u domu?

Jaký typ bazénu zvolit na zahradu u domu?
Jaký typ bazénu zvolit na zahradu u domu?


Zatímco ještě před zhruba 20 lety bylo vlastnictví zahradního bazénu výhradou bohatých lidí, dnes si tuto radost může dopřát prakticky každý z vás. Jejich cena totiž oproti minulosti výrazně klesla a zároveň se razantně zvýšila nabídka produktů na trhu. Existuje přitom několik typů bazénů, které se liší dle ceny, ale hlavně podle toho, jakým způsobem jsou vystavěné.

Nadzemní bazény

Nejlevnější řešení představují nafukovací bazény. Jejich pořízení je otázkou maximálně několika jednotek tisíc korun. Jde ale spíše o modely, jež jsou vhodné pro lehké svlažení během léta. Předností je naopak to, že je můžete kdykoliv snadno a rychle vypustit a složit třeba do garáže či kůlny.

Další možností jsou nadzemní bazény s pevnou konstrukcí. U nich už je výstavba přeci jen trochu složitější. Mnohdy pak zůstávají postavené i mimo sezonu, stačí je pouze zazimovat. I tyto bazény mají spíše menší rozměry. Oproti tomu je méně nákladný jejich provoz.

Zapuštěné bazény

Největší zábavu poskytují zapuštěné bazény do země. Jedná se o varianty, kdy je nutné v zemi nejprve vytvořit jámu, do níž je pak postupně zasazena konstrukce. Jsou výhodné v tom, že se dají používat po celý rok, pokud si k nim přikoupíte zastřešení.

Jaký typ bazénu zvolit na zahradu u domu?

Bazén do země oceníte i z toho důvodu, že do něj nemusíte vstupovat po schůdcích. Je to výhodné hlavně pro osoby, které mají sníženou pohyblivost. Potěší ale i děti, protože do něj mohou skákat a dělat různé jiné vylomeniny.

Je-li bazén do země dostatečně velký, dá se v něm plnohodnotně plavat, jak jste zvyklí z veřejných bazénů a plováren. Je ale samozřejmě nutné počítat s vyšší pořizovací cenou, jež se bude pohybovat v řádech desítek tisíc korun. Zapuštěný bazén však lépe zapadne do celkového designu zahrady, nebude rušivým elementem, jako je tomu v případě nadzemních modelů.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.