Jaký význam mají velikonoční symboly?


Jaký význam mají velikonoční symboly?
Jaký význam mají velikonoční symboly?

Svátky jara jsou stejně důležité jako Vánoce, někdo jejich prostřednictvím oslavuje příchod jara a chce mu tak vzdát hold, jiní si připomínají zmrtvýchvstání Ježíše. Ať už prožíváme velikonoční svátky tak či tak, hlavní symboly jsou pro všechny stejné.

Které to jsou?

Pomlázka

Pletení pomlázek je umění a ne každý to hned zvládne. Máme pomlázky dlouhé, krátké, silné, štíhlé, prostě takové, jaké výrobce zrovna napadnou. Všechny mají něco společné – správná pomlázka se plete z čerstvých, tedy živých větviček, které symbolizují energii a sílu, která se jejich prostřednictvím předává ženám a dívkám, stejně jako radost, chuť a zdraví.


Kočičky

Dříve to byly palmové listy, které lidé používali při vítání Ježíše, nahradily je právě kočičky, jež jsou nejen poslové jara, ale také naděje, že vše zlé a špatné odešlo pryč a naopak Vám nastávají dobré časy.

Beránek

Tento symbol představuje čistotu, obětavost a nevinnost, v křesťanství je to symbol Beránka božího. Samozřejmě, že živého beránka si do své domácnosti asi těžko pořídíme, proto se již od pradávna rok co rok peče tradiční sladký velikonoční beránek.

Zajíčkové

Symbolizují skromnost, pokoru, štěstí a také zrození. Nemusíte hned zřizovat ubytování pro živého, ale aspoň jeden ve formě dekorace by měl být v každé domácnosti.

Co se dekorací týká, jsou letošními barvami jara světle modrá a růžová. V těchto barvách by měly být Vaše velikonoční doplňky.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..