Je důležité se zajímat o recenze firem. Proč?


Je důležité se zajímat o recenze firem. Proč?
Je důležité se zajímat o recenze firem. Proč?

Na internetu dnes najdete mnoho webových stránek, v nichž se ukrývá jen hodnocení firem nebo firemní zkušenosti zaměstnanců s konkrétní společností. Možná si říkáte, že takové webové stránky jsou zcela zbytečné, ale pravda je někde jinde. Ve skutečnosti jsou právě tyto webové stránky velice prospěšné a důležité. Každý člověk, nezávisle na tom, jestli je to potencionální zaměstnanec nebo potencionální zákazník, by se měl zajímat o hodnocení firem. Díky referencím a recenzím člověk získá jistou představu o firmě, jistý obrázek, který je podstatný.

Než půjdete na pohovor do firmy, kde máte zájem o práci, projděte si na internetu hodnocení této společnosti. Zajímejte se nejen o hodnocení klientů, ale také o reference od zaměstnanců, kteří moc rádi popisují nejen spokojenost, ale také případné problémy, ke kterým došlo při práci v dané společnosti. Nemusíte mít toto prvotní “proklepnutí firmy” za zlé, společnosti to dělají podobně s uchazeči o práci. Také si zjistí veškeré informace o daném člověku, než ho pozvou na pohovor. Zatímco o člověku prozradí nejvíc sociální sítě, u firem je to právě hodnocení na internetu.

Hodnocení od zaměstnanců prospěšné pro firmu i uchazeče o práci

Je však třeba konstatovat, že hodnocení od zaměstnanců není prospěšné jenom pro uchazeče o práci, kteří najednou budou vědět, jak firma přistupuje k pracovníkům, ale také je to prospěšné pro firmu jako takovou. Firma totiž rázem ví, co je jejím problémem a co dělá špatně, respektive jestli špatně přistupuje k zaměstnancům, co zaměstnancům vadí, co se může napravit.

I hodnocení od klientů je přínosné

Možná však při čtení referencí narazíte i na hodnocení od klientů nebo zákazníků. I to je však pro člověka (i samotnou firmu) velice přínosné. Zatímco potencionální zaměstnanci mohou zjistit, jak firma přistupuje ke svým zákazníkům, firmy zase opět mohou vědět, co dělají špatně nebo kde se mohou polepšit.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..