Jednoduché triky, které sníží vaše náklady za elektřinu


Jednoduché triky, které sníží vaše náklady za elektřinu
Jednoduché triky, které sníží vaše náklady za elektřinu

S přibývajícím množstvím lidí na home office se navyšují náklady za energie ve stále více domácnostech. Mnoho lidí, ve snaze ušetřit, dělá spoustu chyb, kterými své náklady spíše zvyšují. Zejména elektřina je energií, kde můžete ročně ušetřit tisíce korun.

Zvyšte teplotu v lednici i mrazničce

Mnoho lidí věří, že čím nižší je teplota, tím lepší je pro uchování vašeho jídla. Nicméně, teplota ve vaší lednici by neměla být nižší než 3 ° C a vaše mraznička bude fungovat stejně dobře při -15 ° C. Pokud je nastavíte alespoň o 10 stupňů níže, ušetříte až o 25 % více energie.

Dalším užitečným tipem, jak pomoci vašim zařízením pracovat s maximální efektivitou, je udržovat je alespoň 8 cm od zdi. Tímto způsobem bude mít vzduch dostatek prostoru pro cirkulaci.

Při vaření používejte pokličky

Dobrým zvykem, který si můžete vytvořit při vaření, je jednoduše nasadit pokličky na hrnce a pánve. Tímto způsobem můžete nastavit nižší teplotu a zkrátit dobu vaření.

To, co podle tohoto zvyku také snížíte, je energie, kterou spotřebujete, a to až o 66 %. Dalším užitečným tipem je přizpůsobit plotýnku velikosti hrnce tak, aby ze stran neunikalo teplo. Používání správné velikosti hrnce a plotýnky bude mít za následek až 40 % ztrátu energie.


Místo mikrovlnky ohřívejte vodu v rychlovarné konvici

Je časně ráno a potřebujete jen šálek čaje a mikrovlnnou troubu i rychlovarnou konvici máte poblíž. Rychlovarná konvice ohřeje vodu mnohem rychleji a s menší spotřebou energie. Mikrovlnná trouba ztrácí 50 % své energie při přeměně elektřiny na energii. Na druhou stranu je rychlovarná konvice velmi dobře izolovaná a ztrácí pouze 20 % celkové energie, kterou používá.

Používejte sprchovou hadici s nízkým průtokem

Průměrná sprchová hlavice spotřebuje přibližně 9,5 litru vody za minutu. Můžete však snadno přepnout na sprchovou hlavici o objemu 6,5 litru za minutu. Tato změna ušetří více než 42,000 litrů vody a 1,180 kWh ročně. Také si všimnete obrovského rozdílu ve vašem účtu za vodu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..