Jak jednoduše otevřít kokosový ořech?


Jak jednoduše otevřít kokosový ořech?
Jak jednoduše otevřít kokosový ořech?

Otevřít kokos může být pro někoho tvrdý oříšek, ale když se na to jde chytře, zvládnete to hravě. Použijte i trochu síly, ale zase se to nesmí přehánět. Jak se tedy jednoduše dostanete dovnitř, aniž byste si přivodili nějaké zranění?

Prvním krokem je vylít vodu

U každého kokosu můžete najít tři otvory, které vypadají, jako když na sobě mají pečeť. Jsou umístěné na té široké straně. Pouze jeden z těchto otvorů je oproti ostatním měkčí, takže se jeho prostřednictvím můžete dostat do vnitřního prostoru kokosu.

Většinou postačí jen přiložit špičatý nástroj nebo šroubovák a jemně zatlačit, čímž vznikne otvor. Pokud se vám to nedaří, zapomeňte na použití hrubší síly a raději přiložte šroubovák na otvor a lehce do něj jednou či dvakrát bouchněte kladívkem, abyste jej prorazili. Jakmile se vám to podaří, vylijte všechnu kokosovou vodu.


Správné poklepání

Jestliže se vám podaří koupit kokos čerstvý a opravdu zralý (poznáte ho podle toho, že má uvnitř největší množství kokosové vody a když s ním zatřesete, tak šplouchá), pak jej stačí podržet a kladívkem na něj poklepat po celém obvodu. Po chvilce by měl prasknout. Když je to kokos starší, pomůže vám jedině hrubá síla. Jednoduše ho položte na podlahu nebo pevný stůl či skříňku a pořádně do něj bouchněte kladivem.

Kokos vydlabejte

Ve chvíli kdy máte kokos úspěšně rozpůlený, zbývá vám už jen poslední úkol a tím je jeho důkladné vydlabání. Tím, že jste ho zvenčí takzvaně naklepali, mělo by to jít už lehko, protože dužina se většinou částečně nebo úplně oddělí od slupky.

Vezměte si pevnější nůž, u kterého nehrozí, že by se mu odlomila špička a zasuňte jej pod dužinu. Opatrným pohybem jí vyloupněte ven.

Dužinu očistěte od pozůstatků pevné slupky v podobě slabě hnědé vrstvičky. Sice je jedlá, ale není chuťově moc dobrá, takže si vezměte škrabku a zbavte se jí.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..