Jezte ořechy, radí praktický lékař. Doplní tělu prospěšné látky i zažene mnohé nemoci

Jezte ořechy, radí praktický lékař. Doplní tělu prospěšné látky i zažene mnohé nemoci
Jezte ořechy, radí praktický lékař. Doplní tělu prospěšné látky i zažene mnohé nemoci

Podle odborníků bychom měli svůj jídelníček trochu upravit. Především bychom z něj měli odstranit veškeré příliš slané nebo sladké pokrmy a nahradit bychom je měli těmi výživnějšími a zdravějšími. Kupříkladu pokud máte tendenci chroupat brambůrky u televizního pořadu, nahraďte je třeba ořechy. Ty by měly být součástí hlavně dětských jídelníčků, ale nejen těch – říká obvodní lékař.

Ať už navštěvujete praktického lékaře v Ostravě nebo praktického lékaře ve Frýdku-Místku, jistě vás zajímá, jaké konkrétní ořechy jíst. Zmiňme si nejzdravější druhy ořechů, které podpoří a potěší naše zdraví.

Makadamové ořechy jako jedny z nejzdravějších oříšků vůbec

Za jedny z nejzdravějších ořechů lze označit makadamové ořechy, které obsahují nejen hromadu vitaminů a minerálů, ale také látky působící jako antioxidanty. V jejich moci je například snižovat špatný cholesterol v krvi, dále také umí posilovat srdce a nakonec jsou i prevencí nebezpečné a velice obávané rakoviny.


Vlašské ořechy podporují mozek

Jak již bylo zmíněno, řada lékařů apeluje na to, ať jsou oříšky součástí hlavně dětského jídelníčku. Součástí dětského jídelníčku by měly být především vlašské ořechy, které mají moc podporovat mozek v jeho neustálém vývoji. Navíc zabraňují chemickému poškození jater a pomáhají při léčbě onemocnění srdce.

Para ořechy jako prevence rakoviny

Do seznamu nejzdravějších ořechů patří bezesporu také para ořechy, které jsou kupříkladu prevencí rakoviny. Obsahují vlákninu, také řadu vitaminů a tělu prospěšných látek. Jsou výjimečné i díky vysokému obsahu zdravých tuků, i když na bílkoviny nejsou zrovna nejbohatší.

Mandle pro zdravé srdce

Za zmínku stojí ještě mandle, které bychom měli jíst neloupané – právě v jejich vrchní vrstvě se nachází hromada tělu prospěšných látek. Mandle díky svému skvělému složení prospívají srdci a umí snížit hladinu špatného cholesterolu v krvi.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..