K čemu je dobrá bezdrátová klávesnice?

K čemu je dobrá bezdrátová klávesnice?
K čemu je dobrá bezdrátová klávesnice?

O tom, že se v dnešní době zařízení k počítači vyrábějí bezdrátová, jste již nejspíš slyšeli. Vrtalo vám ale někdy hlavou, k čemu jsou vlastně dobrá? Možná budete velmi překvapeni, ale výhoda absence kabelů je hned nejedna a různých využití lze najít nesčetné množství.

Klávesnice ke stolnímu počítači

Když se řekne slovo „klávesnice“ vybaví se vám logicky hned na prvním místě stolní počítač. Jedná totiž o zařízení, u kterého používáme klávesnici nejčastěji.

Klávesnice s kabelem se připojuje nejčastěji portem PS2, nebo USB. To je pochopitelně něco, co u klávesnice bezdrátové nemusíte řešit. Zpravidla stačí USB port. Do toho vsunete součást, která přijímá pokyny na dálku prostřednictvím bezdrátového připojení.

Nejen, že nemusíte hledat správný port, ale za počítačem se vám ani nebude motat další kabel a tvořit nekonečný uzel společně se stovkou dalších, jak to, tak u počítačů bývá.

Klávesnice má dosah až několik metrů. Je to překvapivé, ale je to tak, někdy se jedná až o vzdálenost okolo dvaceti metrů, což už je pořádný kousek.

Co je na tom ale tak výhodného?

Výhodou je to, že si s klávesnicí můžete úplně klidně vlézt třeba do vyhřáté postele, nebo kamkoli jinam. Pokud navíc budete mít i bezdrátovou myš, můžete s absolutním pohodlím ovládat počítač odkudkoli.

Další skvělá věc, kterou absence kabelu umožňuje je to, že poloha klávesnice je absolutně flexibilní. Pokud sedíte u počítače a potřebujete si ji někam posunout, není to absolutně vůbec žádný problém. Kabel by vás dál nepustil, ale bez něj můžete s klávesnicí pohybovat libovolně jakkoli a kdekoli.


K čemu je dobrá bezdrátová klávesnice?

Pokud například rádi píšete s klávesnicí na klíně, je pro vás ta bezdrátová ideální volbou. Polohovatelnost je také skvělou vlastností, pokud jste vášnivými hráči počítačových her. V dnešní době seženete i herní bezdrátové klávesnice, které mohou zlepšit váš herní zážitek.

Klávesnice k televizi

K televizi? Ano! Pochopitelně ne ke staré CRT obrazovce, ale k moderním chytrým televizorům, tak zvaným smart TV. Ty mají již v dnešní době zpravidla připojení k internetu a taková klávesnice se k nim doopravdy hodí.

Ptáte se proč?

Je to jednoduché. Na smart TV jde většinou psát pomocí virtuální klávesnice, po které se pohybujete pomocí šipek na dálkovém ovladači, kdo z vás to ale již někdy zkusil ví, že takové psaní je velmi zdlouhavé, nepraktické a dalo by se říci, že až nadmíru otravné a uživatelsky nepříjemné.

K čemu je dobrá bezdrátová klávesnice?

Tomu se s bezdrátovou klávesnicí krásně a velmi jednoduše vyhnete. Pochopitelně lze připojit i klasická klávesnice s kabelem. Zde je ale nevýhodou její malý dosah. Kdo z nás by se chtěl zvedat z gauče k televizi po každém videu?

Díky bezdrátovému připojení to není nutné a klávesnice tak může nahradit, nebo být alespoň skvělým doplňkem pro váš dálkový ovladač. Bezdrátové klávesnice za dobrou cenu najdete např. na stránkách inComputer.cz.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..