K odstranění stavby je třeba povolení


K odstranění stavby je třeba povolení
K odstranění stavby je třeba povolení

Možná jste i vy vlastníkem staré stavby a zvažujete, jestli ji budete rekonstruovat nebo jestli ji raději nenecháte zbourat. Zbourání nemovitosti je v mnoha případech lepší řešení, a to platí zejména u starých domů. Právě staré domy totiž mají nekvalitní rozvody elektřiny, také mají místnosti nehezky rozmístěné a kromě jiného do domů jde málo světla. Rekonstrukce by se v tomto případě opravdu prodražila, co znamená, že demolice bude lepší řešení. Jenže aby k ní mohlo dojít, musíte vlastnit potřebné povolení.

Ať už chcete zbourat starou nemovitost nebo garáž, která se rozpadá, jedná se v každém případě o objekty, ke kterým bylo kdysi sjednáno stavební povolení. A jelikož tyto objekty stavební povolení vlastní, je nutné opět po letech zamířit na stavební úřad, kde vám bude vydáno povolení k demolici.

Máte demoliční výměr?

Na stavební úřad míříte konkrétně pro takzvaný demoliční výměr, což je dokument, který povoluje zbourání nemovitosti. Je to jakési povolení legálního zbourání objektu. Dokument se navíc nehodí jen při bourání nemovitostí, ale také s ním zamiřte na úřad, kde na jeho základě dojde k odstranění nemovitosti z katastru nemovitostí.

Demoliční výměr je dokument platný po dobu jednoho roku. Pakliže nestihnete demolici provést během jednoho roku, můžete požádat o jeho prodloužení, ale tato žádost musí být samozřejmě řádně odůvodněna.

Musíte dodržet stanovené podmínky

Aby vám bylo uděleno povolení provést demolici, musíte samozřejmě splňovat příslušné podmínky. Pokud bude vše splněno, povolení bude uděleno do měsíce od podání žádosti a začne platit ve chvíli, kdy dojde k jejímu doručení.

Je třeba upozornit na to, že stavební úřad počítá s tím, že dojde k provedení demolice stavebním podnikatelem čili stavební firmou, která je k tomuto úkonu oprávněná na základě živnostenského zákona.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..