Kam letos na dovolenou? Na Azurové pobřeží

Kam letos na dovolenou? Na Azurové pobřeží
Kam letos na dovolenou? Na Azurové pobřeží

Díky tomu, že existují letadla, se můžeme dostat takřka do jakékoliv země na světě. Lidé čím dál víc zjišťují, že cestování prostřednictvím letadla je pohodlnější a mnohdy i levnější. Navíc je let sám o sobě zážitek! Co je však taky zážitek, tak je Azurové pobřeží. Pokud přemýšlíte nad tím, kam letos pojedete na dovolenou, Azurové pobřeží je to pravé. Popularita mezi Čechy roste, přesto lze říct, že zde máte své soukromí.

Ve Francii je mnoho míst, která stojí za navštívení. Nejnavštěvovanějším místem je rozhodně Paříž, která je na světě nejen pro zamilované páry. Druhým nejnavštěvovanějším místem v Paříži je zmiňované Azurové pobřeží. A právě sem se letos vydejte. Nadchnou vás nejen zlaté pláže nebo tyrkysové moře, ale taky skalnaté zátoky či alpské třítisícovky.

Dalo by se říct, že na své si zde přijde každý. Azurové pobřeží je nejen ráj pro povaleče, ale je to taky ráj pro dobrodruhy, kteří na dovolené chvilku neposedí.

Levandule, kam oko dohlédne

Na Azurovém pobřeží se toho dá dělat tolik! Pokud nejste plážový povaleč, vydejte se do obdivuhodného Provence. Jedná se o součást tohoto pobřeží, kde najdete hromadu památek. Provence je známé nejen díky své bohaté historii, ale taky svými levandulovými poli.

Hlavním městem Provence je Marseille, což je město, které se označuje za druhou největší metropoli Francie. Jenom během loňského roku do tohoto města přijelo přes pět milionů turistů.

Zamilujte se do Nice

Minout byste neměli ani krásné město Nice, které taky najdete kousek od pobřeží. Nice je město, které je typicky francouzské. Je zde dostatek elegance, skvělé francouzské jídlo i víno či umění. Kousek od Nice se nachází i národní park či mnoho třítisícovek, které vybízejí k jejich zdolání.

Nice je tedy vhodné místo pro turistiku. Zde si přijdou na své nejen sportovci, kteří touží po pohybu, ale i horolezci či milovníci přírody.

https://pixabay.com/cs/francie-mo%C5%99e-voda-francouzsky-1977674/
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..