Kam na zimní výlet?

Kam na zimní výlet?

Kam na zimní výlet?

Přestože zima se už ohlásila a teploty padají pod nulu, není to překážka v tom, abyste někam vyrazili s rodinou či jako jednotlivci na výlet. Nemusíte kvůli tomu cestovat někam do zahraničí, protože i u nás se najdou krásná místa, kam se vyplatí zavítat i v zimním období. Kam na výlet?

Český Krumlov

Patří k opravdovým perlám naší republiky. Je to opravdu velmi zachovalé historické město, kde najdete překrásný zámek, malebné podzámčí i úchvatné a pečlivě udržované zahrady. Během návštěvy na vás dýchne atmosféra za času Rožmberků, jejichž zásluhou byl Český Krumlov nejen vybudován, ale zároveň i proslaven.

 • Zámecké zahrady se dělí na volný anglický park a na francouzskou část, která je narýsována do posledního detailu.
 • Nezapomenutelným zážitkem je slavné přírodní divadlo, které má otáčivé hlediště a nabízí příjemné vychutnání každé inscenované hry.
 • Je zde mnoho krásných historických domů, jež byly zrekonstruovány, mnoho krámků, kaváren a hospůdek.
 • Dalším příjemným zážitkem je výhled na město od zámku přes Vltavu.

Kroměříž

Říká se jí Hanácké Athény, díky bohaté historii a úžasným památkám a kulturnímu životu. Jedním ze skvostů tohoto města je Arcibiskupský zámek, který je dokonce zapsán na seznamu památek UNESCO. Spolu se zámkem se mezi nejnavštěvovanější památky České republiky řadí Květná a Podzámecká zahrada. Tradicí Kroměříže je pořádání mezinárodního festivalu vojenských dechových hudeb.


 • Srdcem města je úchvatné Velké náměstí.
 • Kroměříž se objevila ve více než 30 filmech či seriálech. Za zmínku stojí třeba Amadeus či pohádka Peklo s princeznou.
 • V blízkosti města je přírodní park Záhlinické rybníky. Je to cíl řady turistů, kteří zde mimo jiné mohou pozorovat kormorány a dokonce tu byl vysazen i bobr.

Litomyšl

Překrásné město v Pardubickém kraji se díky svému půvabu a řadě pamětihodností stalo oblíbeným cílem výletníků. Najdete tu renesanční zámek s arkádami, parkem, historickým pivovarem a barokním divadlem. Ke skvostům patří Smetanovo náměstí, kde zůstalo zachováno podloubí po obou stranách a rovněž je zde mnoho historických domů.

 • Litomyšl má i svůj významný den. Tím je 2. březen 1824, kdy se narodil světoznámý skladatel Bedřich Smetana, jako potomek sládka zámeckého pivovaru. Jeho památku připomíná Smetanova Litomyšl, což je mezinárodní operní festival.
 • Během návštěvy si můžete prohlédnout Piaristický kostel, který byl vystavěn těmi nejlepšími barokními staviteli.

Třebíč

Třebíč se může pochlubit slavnou bazilikou sv. Prokopa v románsko-gotickém stylu, která je zapsána na seznamu UNESCO. Známá je taká dochovaným Židovským městem, kde je spousta historických domů a památek, jež připomínají časy za osídlení českými i německými Židy.

 • Je zde bývalý klášter, který byl přestavěn na krásný zámek.
 • Najdete tu Židovský hřbitov, jenž je jedním z nejzachovalejších v Evropě.
 • Významným místem je Karlovo náměstí, které se lidově říká rynek. Kdysi to bývalo tržiště, dnes se zde konají různé hudební slavnosti, ale také třeba dopolední trhy. Toto náměstí je jen o několik metrů čtverečních menší než Václavské náměstí.
 • Pokud si chcete užít výhled na celé město, pak je tím nejlepším místem vrchol radniční věže.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.