Kde a jak získat práci v zahraničí

Kde a jak získat práci v zahraničí
Kde a jak získat práci v zahraničí

Pracovní proces čeká jednou každého z nás, zatímco někdo se spokojí s prací v ČR, jiní dávají přednost zážitkům, novým zkušenostem, lepším finančním možnostem, a také kvalitnímu zápisu do životopisu. Zkusit své štěstí v zahraničí přináší nespočet výhod, obzvláště pokud dostanete nabídku přímo od tamějšího zaměstnavatele. Na rozdíl od práce v ČR, nemůžete nastoupit okamžitě.

Jak hledat práci v zahraničí?

Zahraničí nabízí mnoho různých pozic, především práce v Kanadě je rozmanitá ve větších městech. Práci můžete hledat buď přes pracovní agentury, což je jednodušší a rychlejší nebo samostatně. Vyhledávat musíte v jejich jazyce a být dost konkrétní, takové hledání často trvá i několik měsíců. Poslední možností je sbalit batoh, koupit letenku a vyrazit. Práci můžete hledat osobně přímo na místě.

Nezapomeňte si vyřídit vízum do Kanady či víza do dalších zemí mimo Evropskou Unii.

Češi jezdí rádi pracovat do Velké Británie, která po Brexitu už není součástí EU. Další variantou bývá Německo, kde se uplatníte mimo stavebnictví a rekonstrukcí především ve specializovaných oborech – např. zdravotnictví a IT. Manuální práce v zahraničí jsou také poměrně běžné a Češi mají dobré jméno a reputaci v zahraničí.

Co zařídit při práci v zahraničí?

Práce v zahraničí u moře anebo v horách je krásnou záležitostí, ale přináší i povinnosti, které musíte zajistit. Navíc vám často ukáže krásy dané země v jiných pohledem. Cestování do Kanady se stalo velmi oblíbené mezi mladými lidmi především díky programu Working Holiday, který umožňuje získat pracovní povolení až na jeden rok.

Zázemí

Práce v zahraničí pro vás musí být přínosná, aby se finančně vyplatila. Z platu musíte pokrýt náklady na bydlení. Brigády v zahraničí nebývají příliš výnosné, vyplatí se tak především při cestování ve více lidech, kdy se o náklady podělíte. Výhodu zázemí mají ti, kteří jedou do zahraničí jako au-pair.

Finance

Práce v USA, v Kanadě, v Austrálii nebo na Novém Zélandu může být skvělou cestou, jak si vydělat větší peníze. Musíte také přemýšlet nad tím, že jiná životní úroveň také značí jiné finanční výdaje. Zaplatit si také budete muset letenku. Některé pracovní pozice začnou být výhodné až po několika měsících, což může být případ právě Working Holiday programu či Work and Travel.

Jazykové dovednosti

Práce v zahraničí bez znalosti jazyka není dobrý začátek. Abyste uspěli, musíte se domluvit, nespoléhejte na překladače, který by s vámi stejně nebyl neustále.

Zdravotní pojištění

V ČR je vhodné odhlásit se od zdravotního pojištění, zdravotní a sociální odvádíte v zemi, kde pracujete.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..