Kde sehnat levné notebooky? Poohlédněte se po repasované technice


Kde sehnat levné notebooky? Poohlédněte se po repasované technice

V dnešní době má v rodině skoro každý svůj vlastní počítač. Dospělí ho potřebují na práci, děti se bez něj neobejdou ve škole a občas ho samozřejmě chceme využít i k zábavě. Jenže kde na to má člověk brát? Pokud si koupíte nový notebook za deset tisíc, nemůžete od něj čekat žádné zázraky.

Každý, kdo se dívá na nové levné notebooky, by se měl zamyslet, zda je to vůbec rozumné. Lákají sice cenou, ale technické vybavení nebývá nic moc. Jsou dostačující možná tak na surfování po internetu a i to začne být po pár letech používání značný problém. Jestliže chcete ušetřit a koupit notebook do deseti tisíc, musíte jít na věc jinak.

Co jsou repasované notebooky?

Výborným řešením jsou repasované notebooky. Jedná se o notebooky, které již byly používané, nicméně nejde přímo o bazarové kusy. Obvykle pochází z velkých firem, jež jsou zvyklé v pravidelných intervalech obměňovat své vybavení, ačkoliv by s ním bylo něco v nepořádku. Repasované počítače mohou mít drobné kosmetické vady, ovšem skvělý výkon jim zůstává. Před tím, než jsou uvedené do prodeje, je navíc prohlédne odborník, takže si můžete být jistí, že jsou skutečně v pořádku.

Kolik repasované notebooky stojí?

Záleží na tom, jaké jsou vaše požadavky. Některé seženete extra levně, třeba i za dva a půl tisíce, ty už ale zpravidla mívají nějakou větší vadu – flíčky na LCD, nefunkční baterii apod. Baterie i LCD se dají vyměnit, jenže jde o další náklady navíc.

Notebook ve velmi dobrém stavu každopádně seženete v rozmezí 5 až 10 tisíc korun. Za necelých deset tisíc dostanete například špičkový Dell Precision s Intel Core i7, 8 GB RAM, 500 GB úložného prostoru, Full HD displejem apod. Zpravidla se totiž repasují notebooky, které v době svého zakoupení patřily mezi špičku. U levných modelů by se repasování nevyplatilo. Za velmi přijatelnou cenu tak můžete mít doma špičkový notebook.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..