Kdy je třeba navštívit oční optiku?

Kdy je třeba navštívit oční optiku?

Zrak je jedním z nejdůležitějších, zároveň však také nejcitlivějších lidských orgánů. V případě, že nastanou jakékoliv problémy, je vhodné vyhledat specialistu, který vám oči zkontroluje. Zjistí, v čem tkví potíž a začne ji společně s vámi řešit. Jaké jsou nejčastější příznaky poškození zraku?

Bolest hlavy

Mnozí z vás trpí bolestmi hlavy. Ty samozřejmě mohou být způsobeny mnoha faktory, ovšem málokdo si je spojí právě se zhoršeným zrakem. Varováním by měl být okamžik, kdy kromě samotné bolesti začnete vnímat únavu očí. Projevuje se zejména tím, že jsou zarudlé, hodně slzíte, případně jsou naopak nepřirozeně suché a podrážděné. Někdy to může být způsobeno například dlouhým zíráním do monitoru počítače, sledováním televizní obrazovky z blízka, pobytem v chlorované vodě v bazénu apod. Je-li ale problém dlouhodobějšího charakteru, oční optika by měla být rychlým cílem vaší cesty, aby nedošlo k prohloubení těchto zdravotních potíží.

Špatné ostření

Typickým jevem, který ukazuje na zhoršení zraku, je špatné zaostřování předmětů, a to nejen na blízko, ale také na dálku. Tento fakt může naznačovat nutnost nošení brýlí. Pokud již dioptrické brýle nosíte, ale přesto máte potíže zaostřit a často mhouříte oči, bude nejspíše zapotřebí zvýšit počet dioptrií, respektive je upravit tak, aby nedocházelo k nežádoucímu namáhání očních svalů. U optika vám změří zrak, specialista oči důkladně prohlédne. Vyzkouší s vámi rovněž změnu dioptrií na přístroji.

Špatné vidění v šeru

Že je s vaším zrakem něco v nepořádku se dá detekovat také ve večerních a nočních hodinách, pokud v tomto čase ztrácíte orientaci a máte „mlhu“ před očima. Neostré vidění v šeru může být znakem dalekozrakosti.

Zalepená víčka

Tento jev se mnohdy vyskytuje v případě zánětu očních spojivek. Pak je většinou nutné předepsat kapky do očí. Optiku je vhodné navštívit tehdy, když kapky, jež si koupíte ve volném prodeji v lékárně, ani po několika dnech nezabírají.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..