Když se léto loučí a je potřeba doplnit dětský šatník

Když se léto loučí a je potřeba doplnit dětský šatník

Léto kvapem končí, noci chladnou, den se krátí. Pomalu budeme ukládat do krabic letní šaty, kraťasy i tílka a na řadu přijdou nové kousky. Zkontrolujte šatník vašich dětí včas, ať vás případný rychlejší příchod podzimu moc nepřekvapí.

Začněte pyžamem

Konec léta zpravidla jako první poznáte, když se prodlouží a ochladí noci. Večer už neodkopáváte peřinu a nebudíte se zmáčení potem. Za chvíli se dostanou ke slovu chlapecká a dívčí pyžama s dlouhými rukávy a dlouhými kalhotami. Zkontrolujte, jestli vám děti od loňské zimy nevyrostly.

Podzimní bundy

Potřeba bude také vydolovat ze skříní kvalitní podzimní bundu. Dívčí bundy volte ideálně v nějakých příjemných podzimních barvách, chlapecké bundy zase v klučičí zelené nebo třeba modré. Doporučujeme softshell nebo šusťák s podšívkou.

Zateplené kalhoty

Klasické tepláky jsou na podzim často nedostačující, vhodnější jsou různé softshellové kalhoty nebo zateplené džíny či podšité zateplené teplákové kalhoty. Délka je důležitá, takže i tady zkontrolujte, jestli se vaše dítě od jara nevytáhlo až moc.

Čepice a nákrčník

S podzimem často přichází i nepříjemně větrné počasí. Pravděpodobně to ještě nebude na pletené zimní čepice, ale nějaká lehká úpletová čepice se stylovým nákrčníkem ve stejném designu určitě využití najde.

Legíny a silonky pro dívky

Holčičkám překontrolujte legíny a případně dokupte i nějaké hezké teplé silonky nebo punčochy k sukýnkám a šatům. Není nic protivnějšího než malé punčochy, však to sami znáte.

Boty na podzim

Dětem často rostou chodidla skokově, což znamená, že prakticky ze dne na den dítěti přestanou sedět boty. Není proto nestandardní, že boty, jejichž velikost jste kontrolovali v červenci, už v září tlačí. Projděte proto s dětmi veškerou podzimní obuv a pečlivě změřte, jestli už není příliš těsná. A až budete kupovat nové, pamatujte, že maximální nadměrek je 1,5 cm.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..